Stále šíriaci sa koronavírus zasiahne aj plány spoločnosti Apple. Nie síce po tej zdravotnej stránke, ale problém bude v oneskorení vydania nového modelu iPhone 9 aka iPhone SE 2.

Čo spôsobil koronavírus v spoločnosti Apple?

Apple podľa všetkého stále nemá niektoré komponenty k zariadeniu IPhone SE 2, ktoré sú síce už vyrobené, ale do zahraničia vycestovať ešte nemôžu. Celá výroba sa teda o niečo oneskorí, a tým aj celé produktové plány kalifornského technologického giganta.

Výroba tejto súčiastky sa nachádza na Taiwane, kde informáciu potvrdili výrobcovia dosiek plošných spojov. Zásielka pre model iPhone SE 2 bola pre bezpečie odložená na neurčito.

Pôvodne sa mala spoločnosť Apple dostať k potrebným súčiastkam ešte v prvom štvrťroku, ale nakoniec sa k objednávke dostanú až v tom druhom. Dôvodom je prepuknutie koronavírusu aj na Taiwane, kde bolo zatiaľ potvrdených 45 prípadov.

koronavirus ludia smartfony
Zdroj: voanews.com

Kedy bude iPhone SE 2 dostupný?

Vyzerá to tak, že Apple bol dotlačený nechcene pozastaviť niektoré dodávateľské plány svojich komponentov. Aj preto sa celá výroba presúva, ale je možné, že aj cez takéto problémy sa bude iPhone SE 2 uvádzať na trh v priebehu marca. S tým rozdielom, že bude značne obmedzená jeho dostupnosť.

Očakáva sa, že model iPhone SE 2, ktorý bude pravdepodobne označený číslom 9, bude stáť približne 399 dolárov. Dizajnovo bude pripomínať starší model iPhone 8 a vo vnútri nájdeme najnovší čip A13.

Zariadenie bude mať však len jednu kameru a zatiaľ nie je jasné, či tento jeden snímač bude vylepšený tak, aby bol na rovnakej úrovni ako široký objektív vo vlajkových modeloch iPhone 11.

koronavírus Apple iphone se 2
Zdroj: cnet.com

Ak ste obľúbencami modelov spoločnosti Apple, nadchádzajúci iPhone SE 2 vyzerá byť kvalitnou strednou cestou pre všetkých užívateľov. Pôvodný model iPhone SE vyšiel ešte v roku 2016 a tak sa výrobcovia konečne odhodlali vyrobiť nové “pokračovanie”.

Ako dlho bude koronavírus zdržovať plány spoločnosti Apple? Dočkáme sa nového IPhone SE 2 ešte koncom tohto mesiaca, ako bolo oficiálne plánované? To uvidíme už o pár týždňov a vaše názor k tejto téme nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: 9to5mac.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.