Tak trochu núteným trendom dnešnej doby sa stalo nosenie rúšok. Našou jedinou vakcínou je disciplína, ktorá v sebe zahŕňa aj nosenie ochrany tváre. Ak sa však vlastníte iPhone, môžno vás vytáča, že neviete, ako ho rýchlo odomknúť s rúškom na tvári. Tento problém by mohla vyriešiť pripravovaná aktualizácia operačného systému iOS 13.5, ktorý už Apple uviedol do beta verzie.

V dnešných dňoch by sme na verejnosti nenašli človeka, ktorý by na sebe nemal rúško, respirátor či šatku. A z toho logicky vyplýva, že funkcia Apple Face ID fungovať nebude, čo by sa, našťastie, malo čoskoro zmeniť.

iOS 13.5 Apple iPhone
Zdroj: goqradio.com

S iOS 13.5 nebude problém odomknúť iPhone ani s rúškom na tvári

Apple ešte vydal beta verziu operačného systému iOS 13.5, ktorý by mal byť efektívnejší a rýchlejší ako jeho predchodca. Pri odomykaní bude vedieť predná kamera rozpoznať, či máte zakrytú tvár alebo nie. To bude automaticky viesť k zadaniu hesla.

Rýchlejší prístup k rozhraniu je samozrejmosť. Ak po domovskej obrazovke prejdete prstom nahor, akcia si bude vyžadovať skenovanie tváre. Tú však máte zakrytú, a tak od vás zariadenie vypýta prístupový kód.

Oprava predošlej chyby spočíva v tom, že pri starej aktualizácii operačného systému sa Face ID pokúšalo o opätovný sken tváre. To spôsobilo niekoľko sekundové čakanie, než sa zobrazí ponuka, kde môžete zadať klasický PIN. Po novom sa do zariadenia dostanete oveľa rýchlejšie.

Čo všetko vieme o aktualizácii iOS 13.5?

iOS 13.5 Apple iPhone
Zdroj: venturebeat.com

Pokiaľ sa vám nepáči aktuálna verzia iOS, Apple prichádza so skvelou novinkou. Jednou z najnovších funkcií bude schopnosť zariadenia trasovať ochorenie COVID-19, pokiaľ si stiahnete príslušnú aplikáciu vyvinutú zdravotníckymi organizáciami.

Okrem toho očakávame dve systémové vylepšenia, ktoré eliminujú problémy so zabezpečením e-mailov v aplikácii Mail. Pri pretrvávaní chyby by mohli situáciu využiť kybernetickí útočníci, ktorým by sa takouto cestou podarilo získať veľa súkromných dát.

Ako teda môžeme vidieť, aktualizácia operačného systému iOS 13.5 vylepší náš iPhone a odomykanie bude urýchlené aj s rúškom na tvári. Nová aktualizácia je nastavená na boj proti koronavírusu a oficiálne by mala byť spustená do dvoch týždňov.

Čo hovoríte na nový iOS 13.5, pri ktorom si iPhone odomkneme oveľa rýchlejšie? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj:  macrumors.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.