Ako zarábať online? Aké sú možnosti?

Článok obsahuje sponzorovaný obsah

Už niekoľko rokov sa nielen vo svete, ale aj na Slovensku rozbieha kultúra takzvaných „side hustles“. Side hustle je prakticky spôsob zarábania mimo klasických pracovných miest. Tieto vedľajšie príjmy sú najrôznejších druhov. Od nákupu a následného predaja vecí, ktoré nájdete na bazároch, cez doučovanie až po predaj fotiek svojich nôh (naozaj).

Side hustles zväčša nebývajú hlavný príjem ako už z názvu vyplýva a ponúkajú viac slobody, čo sa týka pracovného času aj slobody získanej väčšími úsporami. Mnoho z týchto side hustles však neprináša príliš veľa zábavy. My vám ale chceme ukázať spôsoby, akými si môžete privyrobiť z pohodlia domova a zároveň mať pri tom aj zábavu. Zoznam takýchto práci a aj čo obnášajú nájdete ďalej v tomto článku.

Športové stávkovanie

Začneme možno trochu nečakane a to športovými stávkami. Stávkové kancelárie sú súčasťou našej spoločnosti už veľmi dlho, to však neznamená, že schopnosť na nich zarobiť je aktuálna. Stávkové kancelárie čelia čoraz väčšej konkurencii a musia sa preto viac snažiť aby si udržali stálych a prilákali nových stávkarov a stávkarky. Ponúkajú preto rôzne bonusy a lepšie kurzy, ktoré dokážu pomôcť hráčom získať istú výhodu.

Z dlhodobého hľadiska sú šance na výhru zväčša naklonené stávkovým kanceláriám, ale nie je to pravda vo všetkých prípadoch. Existuje mnoho ľudí vo svete, hoci na Slovensku je ich iba hŕstka, ktorý sa venujú stávkovaniu ako svojej primárnej forme zárobku. Ak sa s tým niekto dokáže uživiť, je to určite aj možnosť ako si privyrobiť. Tento side hustle je určený primárne ľuďom, ktorých baví šport a sledujú ho pravidelne. Stávkovanie dokáže priniesť istý adrenalín a ešte väčšiu zábavu k sledovaniu športov. Pokiaľ máte vo športoch záľubu, stávkovanie je určite spôsob akým si dokážete privyrobiť z domu.

Samozrejme nie je bez rizika a mali by ste byť opatrný a to nielen kvôli strate peňazí, ale aj možnej závislosti. Pokiaľ sa chcete o stávkovaní a stávkových kanceláriách dozvedieť viac, určite navštívte stavkova-kancelaria.com, kde nájdete okrem iného aj rozbory tých najlepších stávkových kancelárií na Slovensku a ich bonusov.

Online kasína

Online kasína sú v mnohom podobné stávkovým kanceláriám. Tiež už existujú určitú dobu a taktiež rastie ich konkurencia, takže aj potreba zaujať nových aj starých hráčov a hráčky. Taktiež preto ponúkajú rôzne bonusy, ktoré nakláňajú šancu profitu na stranu hráčov.

Ponúkajú však širšiu škálu možností. Hoci väčšina obsahu online kasín tvoria hracie automaty, nájdete tu aj poker, ruletu, blackjack, či iné kasínové hry. A síce nechceme nikoho odhovárať od hracích automatov či rulety, no na to aby sa z týchto hier stal vedľajší príjem je potrebné mať hlavne šťastie. Tieto typy hier sú z dlhodobého hľadiska vždy výhodné pre kasíno, nezávisle od hráča či hráčky. Aj keď využijete bonusy a pretočenia zdarma, iba ťažko z nich dokážete dosiahnúť pravidelný profit. To však úplne neplatí pre poker či blackjack. Pokiaľ radi hráte tieto hry na internete dokážete nájsť množstvo stránok, kde ich môžete hrať proti iným hráčom z celého sveta.

Opäť musíme podotknúť, že tieto hry sú návykové a môžete pri nich prísť o peniaze. No aj v tomto prípade existuje mnoho ľudí, ktorí sa živia hraním pokru, či blackjacku. Ak vás tieto hry bavia a ste ochotný venovať čas aj učeniu sa ako byť v nich lepší, tak pre vás môžu byť side hustle.

Freelancing

Freelance alebo inak práca na voľnej nohe sa naviac podobá klasickej forme zárobku. Oproti nej je však oveľa voľnejšia.

Freelancing poskytuje jednoznačne najširšiu škálu možností, akými si môžete zarobiť. Vaše špeciálne zručnosti a hobby viete pomocou neho speňažiť. Pokiaľ vás baví fotenie, grafika, písanie alebo programovanie, veľmi jednoducho viete na freelance stránkach nájsť ľudí, ktorí tieto vaše záľuby potrebujú využiť.

Zväčša je s freelancingom zložitejšie začať a prvé práce neprinášajú až tak veľa peňazí. No čím dlhšie sa mu venujete, tým vie byť pre vás freelancing ziskovejší. Jednou z najväčších výhod pre freelancing na Slovensku je, že ste platený zahraničnými platmi, hoci ste u vás doma. Pokiaľ teda máte nejaký koníček, ktorý by ste chceli speňažiť môžete zájsť na stránky ako Fiverr, Freelancer alebo Upwork. Nájdete tam aj ponuky iných ľudí a môžete si všimnúť, že kreativite sa medze nekladú a častokrát, čím kreatívnejší je váš koníček, tým viac na ňom dokážete zarobiť.

Hobby kanály

Vaše hobby vám však vie pridať príjem aj iným spôsobom. Tým sú sociálne siete. Stále narastajúci trh, ktorý so sebou prinášajú sociálne siete je skvelým miestom, kde dokážete zarobiť na svojom talente a koníčkoch.

Pokiaľ hráte na hudobný nástroj, spievate, robíte grafiku, vytvárate počítačové hry, žonglujete alebo robíte prakticky hocičo, čo vás baví je veľká šanca, že to baví aj niekoho iného a chcel by sa na to pozerať. Na sociálne siete ako Facebook, Instagram, TikTok a YouTube môžete pridávať videá a fotky vášho koníčka. Netreba na to veľa zručností a pokiaľ sa viete predať, môže vám váš koníček zarobiť celkom slušné peniaze.

Môžete sa rozhodnúť vaše hobby učiť online alebo ho iba predvádzať. Stačí dokonca ak máte iba záľubu v nejaký seriál, film či show a založíte sociálne siete, kde túto vašu záľubu nejakým spôsobom rozoberáte. Ak sa vám podarí prilákať dosť ľudí na svoj kanály prídu s nimi aj platené partnerstvá.

Crypto gaming

Jeden z najnovších spôsobov akým sa dá zarobiť online je crypto gaming. Hry typu play-to-earn alebo hranie za zárobok sa dostali do pozornosti koncom minulého roku. Tieto hry môžete hrať ako na počítačoch, tak aj na mobilných zariadeniach. Pomocou blockchain technológie dokážu teraz hráči svoj čas strávení hraním pretaviť do peňažných prostriedkov, ktoré môžu využiť aj mimo hry.

Klasické získavanie levelov a skúseností v hrách vedia teraz hráči predať za reálne peniaze. Najčastejším spôsobom je získavanie levelov na postavách alebo predmetov, ktoré potom môžete predať za cryptomeny.

Tieto cryptomeny môžete následne vymeniť za reálne meny pomocou cryptopeňaženiek. Crypto gaming ešte len začal a už má milióny hráčov, ktorý pomocou neho zarábajú. Hry typu play-to-earn pribúdajú každý deň, no treba byť opatrný a nájsť spomedzi tohto množstva tie, ktoré sú skutočne overené a reálne z nich môžete niečo získať. Pokiaľ radi hráte hry, či už na mobile, počítači alebo konzole, tento spôsob privyrábania vie byť pre vás.

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.