Nová aktualizácia služby Spotify

Nová aktualizácia Spotify pridáva to, čo používatelia už dlhšiu dobu žiadali: aby do služby bola pridaná funkcia so zobrazovaním textov piesní. Nakoniec ich vývojári vypočuli. Používatelia si teraz môžu spievať piesne bez toho, aby sa v texte stratili.

Funguje to tak, že text sa zobrazuje dynamicky podľa piesne a roluje automaticky postupne, ako sa pieseň prehráva. Treba však pripomenúť, že Spotify podobnú funkciu už ponúka. Volá sa “Behind the Lyrics”, avšak v tomto prípade nejde o zobrazovanie kompletného textu, ale len o útržky sprevádzané komentármi od iných používateľov či samotných autorov pesničky. Hlavným zdrojom pre tieto texty slúži webová stránka Musicxmatch. Texty sú dostupné vo viacerých jazykoch, okrem angličtiny, napríklad aj v kórejčine. Táto funkcia nie je dostupná vo všetkých skladbách, ale podporuje len vybrané skladby. Streamovacia služba Spotify ich  zvýrazňuje štítkom “Lyrics”.

Musixmatch je známa aplikácia, ktorá zobrazuje text piesne podľa toho, kde sa vybraná skladba nachádza. Táto aplikácia sa postupom času ešte viac rozšírila a za posledných pár rokov sa stala jedným z najzaujímavejších hudobných prehrávačov v operačnom systéme Android. Spotify a Musicxmatch nadviazali spoluprácu niekedy v roku 2015.

Táto zákazníkmi žiadaná funkcia sa objavila vo verzii Spotify Beta 8.5.46.848. V tomto momente je táto novinka dostupná len pre obmedzený počet používateľov. O tejto skutočnosti informoval portál androidpolice.

Aktuálne nevieme, kedy Spotify plánuje sprístupniť zobrazovanie textov piesní pre všetkých. Pravdepodobne sa jedná iba o širšie testovanie tejto funkcie a celoplošne bude sprístupnená neskôr. Ako to bude vyzerať môžete vidieť na obrázku nižšie.

spotify
Zdroj: androidpolice.com

Konkurencia o krok vpred

Konkurencia v podobe Apple Music už disponuje touto funkciou nejaký čas. Zobrazovanie textov piesní prišlo s operačným systémom iOS 13. Ďalšia konkurencia v podobe YouTube Music spustila zobrazovanie textov začiatkom tohto mesiaca. Vyzerá to tak, že táto streamovacia služba musela spraviť tento krok, aby nezaostávala za konkurenciou. Spotify je však stále najobľúbenejšou službou v odvetví.

Zdroj: androidpolice.com, engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.