Android 10

Nový Android 10 opúšťa cukrovinky. Dni, kedy bol obľúbený mobilný operačný systém označovaný písmenkami, ktoré vyjadrovali sladkosti (Gingerbread, Lollipop, Oreo, …) pominuli. Od desiatej veľkej verzie bude Android označený číslom. To však nie je jediná veľká zmena, ktorá čaká vyše 2 miliardy používateľov. Google totižto zásadne mení dizajn.

Zmeny v značke

„Je pre nás dôležité uvedomiť si, že Android je vskutku veľkou, globálnou značkou. Pri rozmýšľaní nad brandom sme sa chceli uistiť, že sme tak prístupní a všeobsažní, ako je to len možné,povedala Sydney Thomashow, šéfka brandingu a kreatívy pre Google Android.

google logo
Zdroj: theverge.com

Čo to vlastné znamená? Nuž, spôsob, akým sa svetu prezentuje značka, je pri brandoch rozmerov Google, Apple, Microsoft atď. 99 % úspechu. Už len veci ako farby loga a sekundárne dizajnové prvky totižto rozhodujú, akú cieľovú skupinu značka osloví. Vek, demografia a sociálny status zákazníkov – to všetko vychádza práve z toho, akým spôsobom sa značka prezentuje.

Farby

Prvá veľká zmena prichádza vo farebnej schéme.

„Vzali sme našu existujúcu Android zelenú a dokonca sme do nej pridali viac modrej. To nám dovolilo zosúladiť Android zelenú s inými odtieňmi modrej,“ povedala Thomashow.

Nové farby podľa šéfky brandingu dovoľujú tvoriť zábavnejšie a zaujímavejšie kombinácie. Očakávame, že prídu s rôznymi kreatívnymi kompozíciami, vizuálmi s väčším kontrastom a jednoduchosťou pre používateľov.

google android 10 farebna paleta
Zdroj: androidauthority.com

Nový Android maskot

Zaujímavé sú aj zmeny v dizajne hlavného maskota – Androida – ktorý je zároveň logom tohto operačného systému. „Logotyp sme zúžili, aby bol viac geometrický a moderný,“ dodala Thomashow a pokračovala: „A do logotypu sme dokonca pridali krivky, ktoré napodobňujú a zrkadlia to isté zakrivenie, ktoré vidíme na celom robotovi.“

Čo sa týka samotného robota, tím dizajnérov sa rozhodol využiť iba hlavu maskota.

nové android logo
Zdroj: androidauthority.com

Označovanie verzií

Čo sa týka samotnej prístupnosti značky, asi najviac ľudí plietli označenia rôznych Android verzií. Po novom cukrovinky nahradia číslice, ktoré čisto, jednoducho a okamžite odkomunikujú, o ako novú verziu operačného systému ide.

Android Q sa tak od dnešného dňa oficiálne nazýva Android 10. Komunita síce vždy rada hádala, ako sa bude volať nadchádzajúca verzia, no treba uznať, že čísla sú jednoduchšou voľbou.

android 10 logo
Zdroj: androidauthority.com

Je skvelé vidieť, že Android, resp. Google sa zaujíma o dizajn ich dôležitej svetovej značky. Osobne som veľmi zvedavý, ako dizajnéri v novej verzii využili rôzne farby. Uvidíme, či budú zmeny pozitívne.

Čo na zmenený dizajn Androidu vravíte? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: androidauthority.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.