TOP 10: Android je lepší ako iPhone

Ako sme si sľúbili naposledy, dnes sa na odveký boj medzi používateľmi mobilov s Androidom a iOS pozrieme z druhej strany. Malo by byť jasné, že každý má svoje výhody a nevýhody. To, ktorý je lepší, je čisto subjektívne – vďaka čomu vznikol aj článok o dôvodoch, prečo je iPhone lepší. Teraz sa už však poďme pustiť do toho… Toto je 10 dôvodov, ktoré hovoria, že Android je lepší ako iPhone.

10 najsilnejších Android smartfónov
Zdroj: cnet.com

Cena pre každého

Android ani zďaleka nie je “pre chudobných,” ako sa mnohí snažia presadiť. Je pre každého. Nový model telefónu s Androidom si môžete ľahko zakúpiť za vyše 1000 €, ale aj za menej ako 100 €. Ak však chcete lacný iPhone, iná možnosť ako kúpiť niekoľkoročný model neexistuje.

Viacero výrobcov

Keďže je operačný systém narozdiel od iOS open source, môže ho využívať každý. Výhoda je v tom, že výrobcovia medzi sebou súťažia v zdokonalovaní systému. Čím viac konkurencie medzi dodávateľmi, tým spokojnejší bude zákazník. Keďže sa Apple nemusí báť, že by niekto spravil lepší iOS telefón ako oni, nemusia sa tak ponáhľať s inováciami.

huawei android telefon
Zdroj: mashable.com

Lacnejšie/zadarmo aplikácie

Z jednej strany vývojári radšej tvoria a optimalizujú aplikácie na iOS, pretože je to jednoduchšie (aplikácia musí fungovať len na hŕstkach zariadení), no aj tu má Android navrch iným spôsobom. Naozaj je totiž len hŕstka užitočných appiek, ktoré by neboli dostupné na oboch operačných systémoch. No a z tých, ktoré dostupné sú, je veľa na Apple App Store platených, zatiaľ čo na Google Play sú celkom zadarmo (často hry).

Širšia ponuka widgetov

Aj iOS začal nedávno ponúkať widgety, aj keď niekoľko rokov potom, čo sa Android touto funkciou chválil. Stále je však pravda, že na Androidoch je ich ohromné množstvo. Nepáčia sa vám základné widgety počasia? Vyberte si zo stoviek ďalších!

Android je lepší ako iPhone
Zdroj: droidviews.com

Personalizácia

Zatiaľ čo používať iPhone je ako sedieť na oplotenom dvore, s Androidom je to ako behať po lúke. Launchery (najznámejší Nova Launcher či Google Launcher) vám dovolia jednoducho od základov zmeniť celé prostredie softvéru. Meniť ikony, fonty písma, animácie, vzhľad nastavení a omnoho viac je vždy na dosah podľa chuti používateľa.

Zaujímavejší hardvér

Súvisiac s druhým bodom, keďže s Androidom experimentujú viacerí výrobcovia, je jasné, že v zariadeniach s týmto operačným systémom je vidieť šialenejšie pokroky. Zopár príkladov je snímač odtlačkov prstov pod displejom, vysúvací predný fotoaparát, skladacie telefóny atď. Narozdiel od iPhone je z čoho vyberať…

Skladací telefón Huawei Mate X 5G
Zdroj: androidauthority.com

Dual SIM

Možnosť používať dve SIM karty súčasne existuje na niektorých Android telefónoch už dlhé roky. Funkcia je to obzvlášť užitočná pre ľudí, ktorí majú firemné číslo, prípadne pre ľudí, ktorí majú jeden paušál na volanie a druhý na dáta. Dve SIMky do iPhonu napcháte jedine ak máte model, ktorý sa predáva v Číne, Hongkongu či Macau. Jediná varianta je potom kombinácia SIM a eSIM, no Androiďáci sa s niečím takým ani nemusia zapodievať.

Micro SD

Ak voľný slot v rámčeku na SIM karty nevyužívate na druhú SIM kartu, môžete ho extrémne lacno využiť na rozšírenie pamäte. Napríklad pri iPhone vás upgrade z XS 64GB na XS 256GB bude stáť 190 €. V prípade Androidu si za ešte menšiu cenu môžete kúpiť 512GB Micro SD kartu.

Android je lepší ako iPhone micro sd karta
Zdroj: androidheadlines.com

Pomer cena/výkon

Pri porovnaní dvoch tabuliek, jednej so špecifikáciami iPhonu a druhej so špecifikáciami akéhokoľvek Android telefónu v rovnakej cenovej kategórii, si všimnete, že čísla na strane Androidu sú väčšie. Viac RAM, väčšia pamäť, väčšia batéria, jemnejší displej, prípadne tretí zadný fotoaparát atď.

Rýchly vývoj

Android už dávno nie je ten zasekaný lacný niktoš, plný bugov a chýb, ktorý to bol pred pár rokmi. Operačný systém od Google je deň čo deň viac vyladený, pričom s ladením pomáhajú aj samotní výrobcovia, ktorí ho čoraz viac optimalizujú na svoje zariadenia. Ak sa pozrieme na vývoj Androidu za posledných 5 rokov, v budúcich 5 rokoch môžeme očakávať len dobré veci.

Android je lepší ako iPhone
Zdroj: techrepublic.com

Toto bolo nami vybraných 10 dôvodov, prečo je Android lepší ako iPhone. V minulom článku sme sa na tento odveký boj pozreli z druhej strany. Kým si ho prečítate, nezabudnite napísať, či s niektorými bodmi nesúhlasíte a aký máte na vec názor vy.

Zdroj: androidauthority.com, crambler.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.