Aplikácia FaceApp zbiera naše dáta

Aplikácia FaceApp je momentálne veľmi populárna. Patrí medzi najobľúbenejšie na Android, ako aj na iPhone, vyskúšalo ju mnoho svetových celebrít.

Avšak, už má za sebou aj prvý škandál s kradnutím našich osobných informácií. Momentálne vyšlo na povrch, že držia v databáze cez 150 miliónov ľudských tvárí a mien. Čo je na tom pravda?

FaceApp
Zdroj: esquire.com

Tým, že sme si aplikáciu stiahli, sme automaticky súhlasili s podmienkami používania FaceApp. V nich sa nachádza mnoho vyhlásení, ktoré zaručujú autorom používať naše meno, lokáciu alebo fotky, kedy sa im zachce. Fotky môžu taktiež dať kdekoľvek. V skratke, stiahnutím sme súhlasili, že im dávame plnú kontrolu nad našou tvárou.

Uvidíme sa na billboarde?

FaceApp je ruská aplikácia a má také práva, že s našimi fotkami dokáže naozaj hocičo. Čiže vôbec by nebolo divné, keby naša fotka skončila aj na billboarde v úplne cudzej krajine.

Osobne si myslím, že sa nemáme čoho obávať. Môžeme to vidieť aj na iných aplikáciach ako Facebook alebo Instagram. Taktiež majú prístup k veľa veciam, Facebook mal práve kvôli tomu tiež pár škandálov, no nikdy sa nezverejnili. Používajú ich najmä na zlepšenie ich samotného fungovanie, alebo pre nás. Prinajlepšom sa ich však ani nedotknú.

 

FaceApp
Zdroj: forbes.com

Čo na to FaceApp?

Tvorcovia samotnej aplikácie hovoria, že táto zábavka je neškodná. Priznávajú, že je pravda, že si uchovávajú naše fotky, avšak, len na cloud servery po dobu 48 hodín, potom sa automaticky odstránia.

Okrem iného sme dali aplikácii prístup k mnoho ďalším veciam. Vidia nielen fotky odfotené alebo použité pri premieňaní našej tváre na staršiu, ale aj celú galériu. Pri iPhonoch majú dokonca prístup k Siri a vyhľadávaniu, a je toho ešte oveľa viac.

Čo hovoríte na celú túto kauzu vy? Bojíte sa, že vám niekto ukradne vaše fotky, alebo je vám to úplne jedno? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: forbes.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.