Google rozširuje Dark Mode

Google naďalej pokračuje v prezliekaní svojich aplikácií do tmavého režimuDark Mode„. Niektoré aplikácie sa zapínajú do tmavého režimu automaticky podľa nastavenia telefónu a iné sa dajú prepnúť manuálne. Google už v auguste minulého roka začal postupne uvoľňovať tmavý režim, ale ako sa ukázalo, tak aplikácia obsahovala veľa chýb a z tohto dôvodu bol tmavý režim odložený. Taktiež nazývaný ako nočný režim (night mode), rozhranie je pri ňom tradične sfarbené do tmavo šedej farby, a to vrátane všetkých kariet a vyhľadávacieho poľa.

Ak ste sa zapojili do Beta programu od Google, tak by ste mali mať prístup k tmavému režimu, ktorý šetrí batériu a je príjemný na oči. Táto možnosť je k dispozícii bez ohľadu na zariadenie.

,,Tmavý režim v aplikácii Google je dlho očakávanou a veľmi žiadanou funkciou, ktorá bola predtým k dispozícii iba na zariadeniach Google Pixel s Androidom 10. S potešením vám oznamujeme, že od 12. februára môžu túto funkciu využívať aj používatelia aplikácií Google vo verzii beta. Nižšie sú uvedené niektoré podrobnosti,“
uviedla spoločnosť na svojej stránke podpory.

Ako získať nový tmavý režim: 

  • Staňte sa Beta testerom aplikácie Google pre Android
  • V aplikácii Google pre systém Android prejdite na položku Viac > Nastavenia > Všeobecné > Téma > vyberte možnosť „tmavý“ alebo „predvolený systémom“ (vo verziách starších ako Q to nájdete „Nastaviť pomocou šetriča batérie“)
Google dark mode
Zdroj: androidpolice.com

Zatiaľ čo spoločnosť tvrdí, že nezáleží na verzii Androidu, niektorí používatelia hlásia, že na svojich zariadeniach s Androidom 9 a nižším zatiaľ nemajú prístup k novému tmavému režimu. Najnovšia Beta verzia aplikácie nesie označenie 10.96.12.29 a niektorí hlásia, že aj napriek aktualizovaniu sa nezobrazí tmavý režim.

Vysvetlením by mohlo byť, že pravdepodobne je problém na strane servera. Ak ste netrpezliví a chcete získať tmavý režim čo najskôr, tak sa zaregistrujte do Beta programu a aktualizujte aplikáciu. Po úspešnej aktualizácii sa po jej otvorení zobrazí výzva s vyskakovacím oknom, ako je možné vidieť na obrázku. Ak sa táto možnosť neponúkne, tak postupujte podľa krokov vyššie.

Zdroj: 9to5google.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.