Aplikácia Facebook Messenger prichádza so zjednodušeným dizajnom

Najrozšírenejšia četovacia aplikácia Messenger prechádza na minimalistickejší dizajn. Sociálna sieť Facebook prináša novú aktualizáciu. V nej sa vývojári zamerali len na podstatné zmeny (správy a príbehy), informuje portál Techcrunch.

Všetko nasvedčuje tomu, že si vývojári uvedomili, čo ľudia od četovacej aplikácie Messenger vlastne očakávajú. V minulosti sa do četovacej aplikácie pridávali stále nové funkcie, ako napríklad widgety či hry, ktoré ho postupom času spomaľovali a navyše robili neprehľadným. Na menej výkonných zariadeniach bol dokonca nepoužiteľný. Z tohto dôvodu bola predstavená odľahčená verzia Lite, ktorá riešila tento problém.

Facebook sa rozhodol urobiť aplikáciu prehľadnejšou, porovnal Messenger s Instagramom a WhatsAppom a na novej zmene sa začalo pracovať. K novému dizajnu určite prispel aj koncept dvoch spomínaných aplikácií, ktoré sú tiež vo vlastníctve Facebooku. Messenger sa zbaví menej používaných funkcií čo ho spraví rýchlejším, praktickejším a prehľadnejším nástrojom na komunikáciu.

old design
Zdroj: techcrunch

Karta preskúmať je minulosťou

V novej verzii sa rozlúčime s kartou “Preskúmať”.  V nej sa ukrývalo množstvo nových ponúk, ktoré len zbytočne spomaľovali aplikáciu a zapĺňali priestor. Na tejto karte sme mohli nájsť aj četboty, ktoré používali hlavne firmy, ktoré ich využívali na efektívnejšiu komunikáciu alebo reklamu. Kým karta “Preskúmať” v aplikácii veľa ľuďom len zavadzala, príbehy priateľov boli odsúvané na druhú koľaj.

Messenger má odteraz len dve hlavné sekcie – Správy a Ľudia. V prvej sekcii “Správy” sa prakticky neudiali žiadne zmeny, čo sa nedá povedať o druhej sekcii. V tej nájdeme zoznam priateľov, ktorí sú aktívni a uvidíme tiež aj ich príbehy, ktoré sú rozložené do veľkých obdĺžnikov. Funkcia Kontakty a pridávanie kontaktov sa nachádzajú v hornej časti. Vďaka odstráneniu karty “Preskúmať” je Messenger oveľa prehľadnejší.

Messenger
Zdroj: techcrunch

Čo sa týka četbotov, tak sa stále dajú používať v prípade, ak má niekto záujme s nejakou spoločnosťou udržiava kontakt. O tejto skutočnosti informoval portál The Verge.

Ak by niekomu chýbali hry, tak tie sú stále k dispozícii na Facebooku. Najnovšia aktualizácia je už vonku a niektorí používatelia ju už dostali. Ku každému by sa mala dostať koncom budúceho týždňa.

Zdroj: theverge.com, techcrunch.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.