Apple iMac chystá veľké zmeny v dizajne

Apple iMac, ktorý je dlhé roky ikonou all-in-one počítačov, možno bude pokračovať omnoho futuristickejším smerom. Kalifornský technologický gigant si dal patentovať zaujímavý dizajn, ktorý vyzerá ako tenký sklenený panel s podstavcom. Okrem toho, že vyzerá moderne, otvára aj nové možnosti použitia, ako informuje zahraničný portál Apple Insider.

Patent zaregistrovaný v US Patent and Trademark Office je pre “elektronické zariadenie so skleneným telom“. Apple týmto dizajnom vstupuje do nového teritória, ktoré dosť možno odhaľuje nový vzhľad iMacu. Ten by mohol tvoriť len jediný sklenený panel.

Vo svojej jednoduchej forme (galéria obrázkov nižšie) by iMac budúcej generácie bol tvorený tenkým sklom, umiestneným v samotnom tele počítača. Pri spodnej hrane by bol zahnutý tak, aby mohol pevne stáť na stole a obsahovať všetky podstatné komponenty, ako aj vstupy a výstupy zo zadnej strany. Samotné telo panelu by malo byť vyrobené takmer celé zo skla, ktoré v sebe bude držať displej.

Dizajn nasvedčuje, že počítač by sa skladal z dvoch častí. Tou prvou je ohybný sklenený panel s displejom, ktorý by však samostatne nemohol stáť. Preto bude opretý o stojan, v ktorom sa bude nachádzať hardvér mimo monitora.

Samotná obrazovka by mala byť dostatočne pohyblivá na to, aby si ju každý nastavil do uhlu, v ktorom mu bude vyhovovať. Schopnosť vyrovnať alebo ohnúť monitor by tiež mohla byť užitočná pri cestovaní a prenášaní nového iMacu.

Otvárajú sa ďalšie dvere

Ako vidno na obrázkoch vyššie, spodná časť ohnutého skleneného panelu môže byť použitá ako miesto na umiestnenie klávesnice či dotykových ovládacích prvkov.

Dizajn taktiež odhaľuje voľné miesto v spodnej časti skleneného panelu, cez ktoré by mohla byť “prestrčená” časť MacBooku s klávesnicou. Apple teda možno v budúcnosti predstaví produkt, pre ktorý by mohol samotný laptop poslúžiť ako dokovacia stanica.

Samozrejme, Apple, rovnako ako každá veľká spoločnosť, podáva veľké množstvo patentov na rôzne produkty. Existencia jeho evidencie teda ešte negarantuje, že technologický gigant aktuálne pracuje na realizácii tohto dizajnu. Garantuje to však, že dizajnéri nad nim minimálne uvažujú a skúmajú jeho benefity. Ktovie, do pár rokov možno ostaneme prekvapení a nový iMac bude vyzerať práve takto…

Zdroj: appleinsider.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.