Konkurencia je slovo, pri ktorom sa Apple už dlhé roky snaží napredovať a ich najnovší model iPhone 12 je tomu dôkazom.

Podľa najnovších správ, pripravovaný vlajkový model by mal obsahovať čip A14, ktorý bude prvým mobilným procesorom bežiacim na základe špičkovej technológie Arm.

Bude iPhone 12 od Apple technologicky najvyspelejším smartfónom?

Očakáva sa, že procesor A14, ktorý bude nástupcom čipu A13 (iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max) bude predstavený už tento rok s príchodom nových modelov iPhone 12. Ak sa tak stane, A14 s frekvenciou 3,1 GHz predčí A13 Bionic čip o 400 MHz.

V teste výkonu Geekbench dosiahol najnovší čip A14 skóre 1658, čo je približne o 25 % viac ako pri A13. Pri meraní výkonu viacerých jadier sa skóre zvýšilo na 4612, a oproti A13 prišlo zlepšenie až o 33 %.

Očakáva sa, že spoločnosť TSMC, vyrábajúca Apple čipy s označením A14, začne vo veľkom vyrábať už v priebehu budúceho mesiaca. Aby toho nebolo málo, Apple vraj pracuje na nových výkonnejších procesoroch pre MacBook Pro.

Supervýkonné monštrum, ktoré nik neprekoná

Spolocnost apple zariadenia
Zdroj: techspot.com

Technické špecifikácie naznačujú, že budúca vlajková loď bude výkonnejšia ako drahé notebooky. Nový iPhone by údajne mal mať 6 GB ešte rýchlejšej RAM pamäte. Tá bude sekundovať novému procesoru Apple A14, ktorý bude založený na 5 nm architektúre.

Znamená to, že kalifornskému technologickému gigantovi sa opäť podarilo zmenšiť veľkosť tranzistorov, takže sa ich do procesoru zmestí viac. Počet tranzistorov nereprezentuje výkon stopercentne presne, ale vždy platí, že čím viac, tým lepšie.

smartfon apple iphone 12
Zdroj: cnet.com

Na aký dizajn sa máme pripraviť?

Tento rok taktiež očakávame nástup nového dizajnu, ktorý predurčí smerovanie Apple telefónov na ďalších pár generácií.

Zahraničný portál gizmodo ešte dávnejšie informoval o analýze rešpektovaného Apple analytika menom Ming-Chi Kuo. Ten tvrdí, že sa v roku 2020 dočkáme telefónu s hranatejším dizajnom a plochými stranami z nerezovej ocele, čo pripomína model iPhone 4. Kolujú informácie, že iPhone 12 by mal vyzerať ako kombinácia tejto staršej generácie a nových iPadov Pro.

Ste zákazníkmi spoločnosti Apple a nachádza sa iPhone 12 vo vašom hľadáčiku? O vaše názory na tento technologický kúsok nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov.  

Zdroj: macrumors.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.