Apple iPhone 12 bude supervýkonné monštrum

Z portálu 9to5Mac sa k nám dostávajú správy o chystanom hardvéri, ktorý zákazníci nájdu v pripravovanom smartfóne Apple iPhone 12. Technické špecifikácie naznačujú, že budúca vlajková loď bude výkonnejšia ako drahé notebooky.

Nový iPhone by údajne mal mať 6 GB ešte rýchlejšej RAM pamäte. Tá bude sekundovať novému procesoru Apple A14, ktorý bude založený na 5 nm architektúre. Znamená to, že kalifornskému technologickému gigantovi sa opäť podarilo zmenšiť veľkosť tranzistorov, takže sa ich do procesoru zmestí viac. Počet tranzistorov nereprezentuje výkon stopercentne presne, ale vždy platí, že čím viac, tým lepšie.

Analytik Jason Cross z MacWorld s použitím týchto informácií predpokladá, že čip A14 nebude mať problém prekonať skóre 4 500 v teste výkonu Geekbench. Podľa neho by mal iPhone 12 dosiahnuť až skóre 5 000 v teste multi-core.

Najvýkonnejšie Android smartfóny mávajú v tomto istom teste skóre zhruba 3 000. Apple sa teda chystá predbehnúť konkurenciu takmer dvojnásobne. Očakávané skóre 5 000 je však ešte ohromnejšie, ak si uvedomíme, že podobné čísla dosahujú 6-jadrové desktopové procesory strednej cenovej kategórie, alebo napríklad 15-palcový MacBook Pro.

apple logo
Zdroj: wallpapermaiden.com

Cross načal aj tému grafickej časti čipu. V tejto oblasti očakáva zlepšenie výkonu zhruba o 50 %.

V neposlednej rade je tu Neural Engine. Apple takto nazval časť procesoru, ktorá sa venuje výpočtovým úlohám v oblasti AI, machine learningu atď. Podľa všetkého bude čip A14 v tejto oblasti 2-krát výkonnejší ako minuloročný A13, ktorý sa nachádza v smartfónoch iPhone 11, 11 Pro a 11 ProMax.

Dizajn

Tento rok taktiež očakávame nástup nového dizajnu, ktorý predurčí smerovanie Apple telefónov na ďalších pár generácií.

Zahraničný portál gizmodo ešte dávnejšie informoval o analýze rešpektovaného Apple analytika menom Ming-Chi Kuo. Ten tvrdí, že sa v roku 2020 dočkáme telefónu s hranatejším dizajnom a plochými stranami z nerezovej ocele, čo pripomína model iPhone 4. Kolujú informácie, že iPhone 12 by mal vyzerať ako kombinácia tejto staršej generácie a nových iPadov Pro.

Zdroj: 9to5mac.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

2 komentáre

  1. To chcete vážne povedať ze telefón porazí môj herný notebook? Ono napísať ze porazí PC s Windows je dosť široký pojem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.