Mnoho fanúšikov očakávalo, že sa na tohtoročnom Apple Special Event oznámi aj nástupca modelu iPhone SE. Väčšina zákazníkov totiž rada spomína na hranatejší dizajn iPhone 4/iPhone 5, ktoré veľmi dobre padli do ruky. Nakoniec sme sa však u iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max dočkali klasických dizajnov, ktoré Apple recykluje už tretím rokom.

Budúci rok tak očakávame nástup nového dizajnu, ktorý predurčí smerovanie Apple telefónov na ďalších pár generácií. Portál gizmodo informoval o analýze rešpektovaného Apple analytika Ming-Chi Kuo. Ten tvrdí, že sa v roku 2020 dočkáme telefónu s hranatejším dizajnom a plochými stranami z nerezovej ocele, čo pripomína model iPhone 4.

Zdroj: curved.de

Apple sa vráti ku dizajnu iPhone 4

Návrat ku staršiemu dizajnu by dával zmysel hneď z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je desiate výročie telefónu iPhone 4, ktorý bol predstavený v júni roku 2010. Išlo by tak o nádhernú oslavu jubilejných narodenín jedného z najpopulárnejších dizajnov značky. Zároveň by hranatejší dizajn dopomohol k zjednoteniu produktov iPhone a iPad.

Minulý rok nám predsa Apple predstavil nový iPad Pro, ktorý sa pýši a rozlišuje práve svojimi ostrejšími hranami. Kuo taktiež dodal, že sa nová generácia telefónov dočká veľkostí displejov od 5.4 palcov až po 6.1 palcov alebo väčšie. Zároveň budú všetky tri modely disponovať OLED displejmi, keďže tohtoročný iPhone 11 má iba LCD displej.

iPhone
Zdroj: thesun.co.uk

Nečakajte však iba zväčšenú verziu iPhone 4. Kuo prezradil, že Apple na tieto modely použije mierne zakrivené 2.5D sklenené panely, ktoré telefónom dodajú pocit hladkosti a zaoblenosti. Nakoniec by sme sa mali dočkať aj podpory 5G pripojenia, o ktorom v spojení so spoločnosťou Apple počúvame už od roku 2018. Pokiaľ vás teda tohtoročná generácia veľmi nezaujala, tak si určite počkajte na tú budúcoročnú.

Máte radi hranatejší dizajn modelov iPhone 4, iPhone 5 a iPhone SE? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: gizmodo.com, hypebeast.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.