Leaknuté špecifikácie Apple MacBook Pro 13 2020

Vieme, že bola naplánovaná výroba ďalších nových modelov MacBookov Pro 13″ a 16″. Obľúbené notebooky sa ale ešte pravdepodobne budú v neďalekej budúcnosti zlepšovať. Čo presne tým myslíme? Dozviete sa nižšie. Unikli totiž niektoré špecifikácie pripravovaného laptopu MacBook Pro 13 od Apple, ktorý bude predstavený ešte v roku 2020.

Veľkosť displeja

Áno, aj toto je jedna z vlastností, ktorá sa možno bude meniť.

Tak isto ako minulý rok, kedy Apple vymenil obrazovku z pôvodnej 15,4″ na 16″, dôveryhodný analytik Ming-Chi Kuo zo spoločnosti TF International Securities (výrobca obrazoviek) dúfa, že tak spraví aj pri tohtoročnom MacBooku Pro 13.

Špekulácie sú take, že by bola pôvodná 13-palcová obrazovka MacBooku nahradená 14,1 palcovou Mini LED verziou. Čím väčšie, tým lepšie, nie? Podobne ako pri pôvodnom 15-palcovom modeli by sa však rozmery samotného tela laptopu mali zmeniť minimálne.

macbook pro
POROVNANIE – MacBook Pro 15,4 / MacBook Pro 16; Zdroj: MacGeneration (macg.com)

Pamäť a úložisko

Už vieme, že istý budúci MacBook by mohol byť vybavený procesorom vlastnej výroby Apple. Pri tomto to však ešte nebude, ako dokazujú nižšie leaknuté špecifikácie. No obrovská zmena by vša mohla zasiahnuť úložisko. Doteraz sme si mysleli, že bude notebook maximálne používať disk 2 TB SSD.

Už toto je podľa mna dostačujúce aj na hocijaké stolné počítače. Sám mám 2 TB pevného disku a po dvoch rokoch používania som ešte nezabral ani tretinu celkového úložiska. Samozrejme, sú tu však aj takí, ktorým ani toto nestačí – preto Apple chystá upgrade.

Hovorí sa, že by nový MacBook Pro 13 by mohol používať až 4 TB SSD. Podľa niektorých by tento upgrade mohol byť zbytočný, ale keď potrebujete viac úložiška, tak sa vám táto zmena určite hodí.

Taktiež na základe tweetu od @_rogame, na ktorom bol nahraný test MacBooku Pro 13 2020, sme videli aj konfiguráciu 32 GB pamäte RAM. Tridsaťdva je ohromné číslo, keď si to porovnáme s už existujúcou verziou MacBooku 13, ktorý sa dostane maximálne na 16 GB RAM.

Prekvapí nás Apple s týmito novými vylepšeniami? Môžeme dúfať v to, že áno lebo všetko, čo o novom MacBooku 2020 vieme, zatiaľ vyzerá vynikajúco.

Zdroj: appleinsider.com, appleinsider.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.