Apple odstránil funkciu z iPhone 11… schválne?

Apple odstránil funkciu z iPhone 11 – Od konferencie Apple Special Event 2019, ktorá sa konala 10. septembra, sme mali naozaj veľké očakávania. Nenaplnili sa síce všetky naše túžby, keďže spoločnosť nepredstavila 16-palcový MacBook Pro či Apple Tag, no zato nám radosť spravili Apple Watch 5, nové iPady a, samozrejme, vlajkové lode iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max.

Samotná trojica smartfónov je to, čo nás na konferencii zaujalo najviac. Nové modely sú prakticky v každom ohľade lepšie ako tie predchádzajúce, pričom konečne prinášajú trojitý fotoaparát, okrem čoho sú omnoho výkonnejšie a dokonca majú lepšiu batériu. Chýba im však dôležitá funkcia, na ktorú sme čakali od čias, kedy s ňou prišla konkurencia. Kam sa podelo opačné bezdrôtové nabíjanie?

Predstavenie Apple iPhone 11 oficiálne
Zdroj: youtube.com / Apple Special Event snímka obrazovky

Predpovede

Už takmer pol roka dozadu sa rozprávalo o tom, že tohtoročné modely iPhonov prinesú tzv. “Two-Way Wireless Charging“, teda obojstranné bezdrôtové nabíjanie. To by dovolilo nielen bezdrôtovo nabíjať mobil, ale dodatočne cez mobil nabíjať iné zariadenia. Najlepšie využitie tejto funkcie by bolo nabíjanie slúchadiel či hodiniek tak, že by sme ich priložili na zadnú stranu smartfónu.

Napríklad taký Samsung má túto funkciu v nových mobiloch už dlhé mesiace. Očakávalo sa teda, že s ňou určite príde aj Apple. Len chvíľu pred samotným predstavením iPhonov sa však objavili správy o tom, že opačné bezdrôtové nabíjanie predsa len nakoniec nedorazí. Teda zatiaľ nie. Ako sa totižto ukazuje, nové modely podľa všetkého majú v sebe zabudovaný hardvér, ktorý by funkciu sprístupnil, avšak, Apple sa rozhodol inak.

Samozrejme, s istotou to zatiaľ nemôžeme vedieť. Pravdu sa dozvieme až vtedy, keď sa prvé iPhony dostanú do rúk ľudí, ktorí ich s radosťou rozoberú, aby to zistili.

Je pravdepodobné, že ak sa hardvér na opačné bezdrôtové nabíjanie v nových iPhonoch predsa len nachádza, Apple ho nesprístupnil kvôli softvérovým nedostatkom. Stále je tu teda možnosť, že funkcia bude dodatočne povolená v budúcej aktualizácii iOS.

Zdroj: macrumors.com, twitter.com, engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.