Apple predstavil nový MacBook Pro s 16-palcovou obrazovkou

Profesionáli, ktorí vyžadujú čo možno najväčší výkon, sa načakali. Dňa 13. novembra však konečne prišiel moment, kedy Apple predstavil nový MacBook Pro s 16-palcovou obrazovkou. Viac informácií sme sa o ňom dozvedeli z portálu The Verge a oficiálnej webovej stránky výrobcu.

Novinka nahrádza 15-palcový model. Za rovnakú cenu ponúka novšie procesory, vylepšené reproduktory a, samozrejme, väčší displej. Veľkým rozdielom je aj klávesnica – Apple po niekoľkých rokoch trápenia zákazníkov upustil od tzv. butterfly mechanizmu, ktorý bol, resp. je notoricky závadový. Nahradil ho overeným scissor switch mechanizmom, ktorý sa naposledy objavil v MacBookoch z roku 2015.

Apple sľubuje, že nový 16-palcový model sa prehrieva omnoho menej ako jeho predchodcovia. Pri nápore na procesor by mal pomôcť radiátor s o 35 % väčšou plochou a chladiace ventilátory, ktoré naženú k hardvéru o 28 % viac vzduchu.

Dieter Bohn z portálu The Verge, ktorý už mal tú možnosť vyskúšať si nový 16-palcový MacBook Pro, považuje za najväčší krok vpred výkon reproduktorov. Tých je tentokrát až šesť. Na každej strane laptopu sa nachádzajú dva “force cancelling woofers“, teda reproduktory so schopnosťou produkovať zvuk o nízkej vlnovej dĺžke, ktoré majú negovať vibrácie. Výsledkom sú výraznejšie basy s menším skreslením.

novinka od apple
Zdroj: unasplash.com

Výkon

$2 399 model

  • 2.6GHz 6-jadrový 9th gen Intel Core i7 procesor (Turbo Boost až 4.5 GHz)
  • 16GB 2666MHz DDR4 pamäte RAM
  • AMD Radeon Pro 5300M s 4GB GDDR6 pamäte
  • 512GB PCIe SSD úložisko

$2 799 model

  • 2.3GHz 8-jadrový 9th gen Intel Core i9 procesor (Turbo Boost až 4.8 GHz)
  • 16GB 2666MHz DDR4 pamäte RAM
  • AMD Radeon Pro 5500M s 4GB GDDR6 pamäte
  • 1TB PCIe SSD úložisko

Toto sú len základné modely. Konfiguráciu si môžete navýšiť až na 64 GB pamäte RAM a neuveriteľných 8 TB SSD úložiska. Variant s maximálnym výkonom a navyššími možnými číslami stojí 6 099 amerických dolárov.

16-palcový macbook pro apple
Zdroj: unsplash.com

Dôležitým komponentom pri notebookoch je batéria, ktorá dodáva energiu výkonnému hardvéru a teraz ešte väčšiemu displeju. Tá bude mať v prípade 16-palcového MacBooku Pro 100 Wh. Apple podotýka, že toto je najväčšia veľkosť pre Li-ion energetický článok, ktorý si ľudia môžu vziať na palubu lietadla. Limit určil Americký letecký úrad (FAA).

Na záver je tu 16-palcový displej s rozlíšením 3072 x 1920. Podporuje farby rozhrania P3 a dosahuje jas 500 nitov. Apple ho umiestnil do tela, ktoré je takmer rovnako veľké ako 15-palcový MacBook Pro. Novinka je z každej strany väčšia len o pár desatín milimetra.

Zdroj: apple.com, theverge.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.