Jedným z najúspešnejších produktov spoločnosti Apple sú bezpochyby bezdrôtové slúchadlá AirPods, ktoré dobre znejú a majú štýl. Preto sme sa počas rokov dočkali hneď niekoľkých verzií vrátane 2. generácie s bezdrôtovým nabíjaním alebo najnovšej verzie AirPods Pro. Oficiálna cenovka najdrahšej generácie sa pohybuje niekde okolo 279 €, čo môže byť pre väčšinu konzumentov na “obyčajné” slúchadlá do uší naozaj vysoká cena.

Často tak siahajú po starších generáciách, ktoré sú minimálne o jednu stovku lacnejšie. Najnovšie správy od dôveryhodného serveru DigiTimes ale naznačujú, že spoločnosť môže pripravovať novú a lacnejšiu verziu najnovších AirPods Pro. Vieme niečo o ich cene, parametroch či prípadnom dátume vydania?

apple airpods bateria
Zdroj: apple.com

Slúchadlá AirPods Pro Lite

Taiwanský portál odhalil, že Apple plánuje presunúť časť svojej produkcie. Niektoré produkty by sa mali presunúť z čínskych montážnych liniek do Taiwanu. Dôvodom je samozrejme koronavírus, ktorý obrátil hore nohami aj technologický svet.

Medzi týmito produktmi by sa mala nachádzať aj “nová generácia AirPod Pro Lite”, spolu s novou generáciou iPadov, inteligentných hodiniek Apple Watch a počítačov iMac. Žiadne ďalšie informácie odhalené neboli, takže o prípone “Lite” môžeme zatiaľ len teoretizovať. V prvom rade môžeme počítať s tým, že sa bude jednať o lacnejšiu verziu 3. generácie slúchadiel AirPods. Čo to môže znamenať pre ich funkcie, parametre a vlastnosti.

apple airpods pro
Zdroj: Apple, commons.wikimedia.org

Veríme, že dizajn najnovších AirPods Pro ostane zachovaný aj pri lacnejšej verzii. Tá by sa potenciálne mohla zbaviť aktívneho potláčania hluku, pričom práve táto funkcia je jedným z hlavných dôvodov, prečo 3. generácia dostala označenie “Pro”. Nový dizajn by si ale stále zanechal štuple, ktoré mnohým užívateľom vyhovujú viac ako klasické AirPods.

S príchodom nového produktu by sme očakávali aj zníženie cien tých starších, takže klasické AirPods budú čoraz dostupnejšie. Na svetlo sveta by sa mali dostať už tento rok, čo znamená, že by sa mohli stať súčasťou balenia telefónov iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, ktoré budú predstavené opäť v septembri.

Investovali by ste do nových Apple AirPods Pro Lite, pokiaľ by na trh prišli s cenovkou okolo 200-230€?

Zdroj: highsnobiety.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.