V jeden deň nám Apple odhalí, že ich najnovší kúsok iPhone 12 príde v septembri, a na ten druhý sa dozvedáme o jeho oneskorení. Ak sa tak udeje a dátum vydania sa zmení, technologickému gigantovi sa nemôžeme nijak čudovať. Predsa len, svetom sa stále šíri pandémia a to začalo vytvárať veľa otázok.

Pozastavenie výroby by nemalo byť z dôvodu toho, aby Apple ochránil svojich zamestnancov. Tí by mali byť podľa všetkého v bezpečnom pracovnom prostredí. Továrne fungujú na “úspornom režime” a stále vyrábajú. Skutočným dôvodom má byť fakt, že spoločnosť sa obáva nízkeho dopytu spôsobeného práve novým koronavírusom.

Apple iPhone 12
Zdroj: 9to5mac.com

Ukáže sa iPhone 12 včas, alebo ho Apple odloží na neurčito?

Dôležitou informáciou je to, že iPhone 12 bude prvým Apple smartfónom s technológiou 5G. Aj preto sa pravdepodobne výrobca bojí uviesť svoj najnovší kúsok v plánovanom období. Takto sa k situácii vyjadril hovorca spoločnosti:

“Situácia sa každý jeden deň mení z dôvodu prerušenia dodávateľského reťazca. V takejto situácii je náročné snažiť sa nájsť akékoľvek zmysluplné komentáre týkajúce sa ponuky aj dopytu.”

V skratke, svet bol finančne zasiahnutý naozaj veľmi kriticky a po uvedení novej vlajkovej lode v septembri by si ho nemuselo zaobstarať toľko záujemcov, koľko ich mohlo byť pôvodne. To znamená, že Apple chce s uvedením ešte chvíľu počkať, a to najlepšie do momentu, kedy sa situácia vo svete aspoň o niečo zlepší.

Apple partner Foxconn struggles to reopen plants · TechNode
Zdroj: technode.com

Čínske továrne sú pripravené opäť vyrábať

Miesto, kde to celé vypuklo, sa už pomaly dáva do pohybu. V Číne majú nový koronavírus pod kontrolou a najľudnatejšia krajina sveta ožíva. Po ekonomickej stránke síce zažili veľký otras, ale výrobné továrne začali opäť pracovať ako minulý rok pred vypuknutím pandémie.

Takúto situáciu si výrobca uvedomuje, čo znamená, že proces výroby bude bežať v pomalšom režime. Veľkým problémom bude podľa všetkého aj logistika, ale na na všetky ostatné informácie si budeme musieť počkať.

Ďalšiu aktualizáciu nám Apple prezradí až v priebehu apríla. Bude to teda september, alebo nás čaká nechcené oneskorenie? Bez ohľadu na to, kedy sa ho dočkáme – čaká nás výnimočná technológia 5G a obrovská inovácia fotoaparátu.

Odloží podľa vás Apple výrobu nového iPhone 12, alebo sa nakoniec nič nezmení? O váš názor sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.