Tesla Cybertruck sa predáva ako teplé rožky

Elon Musk pred menej ako pol rokom predstavil nové terénne auto pohánané čisto na elektrinu s názvom Tesla Cybertruck. Za túto krátku chvíľu nárastol záujem ľudí o toto futuristické vozidlo. K dnešnému dňu spoločnosť Tesla eviduje už viac ako 550 000 objednávok.

V predobjenávacom formulári si môžete vybrať varianty pohonu od jedného až po tri motory. Auto ešte nie je oficiálne v predaji, ale ak si k celkovej cene priplatíte $100, tak si ho môžete predobjednať.

Aké má mať vlastnosti a funkcie?

Zrýchlenie tohto vozidla z 0 na 100 km/h sa pohybuje okolo 2,9 až 6,5 sekundy. Záleží na verzii. Tá s tromi motormi by mala tento šprint prekonať s časom pod 3 sekundy. Pre porovnanie, toto zrýchlenie sa zhoduje napríklad s ikonickými superautami McLaren 12C alebo Lamborghini Aventador. To je podľa mňa na terénne auto naozaj špičkový výkon.

Taktiež dokáže prejsťštvrť míle (400 metrov) za 10,8 sekundy. Ako môžete vidieť v ukážke, auto je obrnené ultra silnou oceľou, takže vystrelená guľka z 9 mm pištole ani neprešla cez bočné dvere vozidla. Okná sú vybavené priehľadnými kovmi, čo umožňuje väčšiu odolnosť oproti normálnym oknám áut a ochranu voči ostrým predmetom.

A v akých cenách sa pohybujú tieto verzie Cybertrucku?

1. S pohonom single motor RWD (čo znamená, že má  1 motor) 

  • Táto verzia ponúka zrýchlenie 0-100 km/h za 6,5s.
  • Dojazd až 400+ km na plné nabitie. 

Začiatočná cena je 36 745 €

2. S pohonom dual motor AWD (2 motory)

  • Zrýchlenie na 100km/h je 4,5s.
  • Dojazd až 480+ km na plné nabitie.
  • Pohon všetkých kolies.

Začiatočná cena je 45 952 €

3. S pohonom tri motor AWD (3 motory)

  • Zrýchlenie na 100km/h je 2,9s.
  • Dojazd až 800+ km na plné nabitie. 
  • Taktiež pohon všetkých kolies.

Začiatočná cena je 64 419 €

Ku každej verzii sa dá za 6 450 € dokúpiť funkcia „Full Self-Driving„. To znamená, že máte autopilot, takže vôbec nemusíte šoférovať. Ak si potrebujete chvíľu oddýchnuť, tak stačí nastaviť cieľovú adresu a vozidlo vás tam samo odvezie. No neznie to skvelo? Podľa mňa áno.

Na internete zatiaľ nie sú žiadne videá Cybertrucku s autopilotom. Môžeme sa preto vo videu vyššie zatiaľ inšpirovať touto funkciou v už existujúcich modeloch značky Tesla.

Zdroj: tesla.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.