Ako vypnúť automatické prehrávanie na Netflixe?

Poznáte tie chvíle, kedy si v strede noci zapnete vašu obľúbenú streamovaciu službu, len aby na vás okamžite nevyskočil hlasný trailer na nový seriál? Ak vás tento problém trápil tiež, tešte sa. Funkcia Autoplay sa teraz dá oficiálne a jednoducho vypnúť. Automatické prehrávanie na Netflixe taktiež ovplyvní to, ako pozeráte seriály.

Autoplay a ako ho vypnúť

Netflix ponúka dve rôzne funkcie, ktoré nazýva “Autoplay“. Za prvé to je automatické prehrávanie ďalšej časti seriálu, keď jednu dopozeráte. Tá má slúžiť pre pohodlnosť, no určite už mnohým divákom priniesla viac zloby ako šťastia. Predstavte si, že si pustíte nový seriál, zaspíte pri prvej časti a zobudíte sa pri poslednej časti – kedy, nedajbože, akurát uvidíte nejaký veľký spoiler.

Druhým využitím Autoplay na Netflixe je automatické prehrávanie ukážok z filmov a seriálov, keď prehľadávate hlavnú stránku.

Nepúšťať ďalšie časti

Automatické prehrávanie ďalších častí seriálov vypnete nasledovne:

  1. Prihláste sa do Netflixu cez webový prehliadač
  2. Choďte cez menu do nastavenia profilov “Manage Profiles
  3. Kliknite na profil, ktorý chcete upraviť a odškrknite políčko “Autoplay next episode in a series on all devices.

Nepúšťať ukážky

Automatické prehrávanie ukážok pri prehliadaní filmov či seriálov vypnete rovnako, akurát odškrknete ďalšie políčko “Autoplay previews while browsing all devices.

netflix autoplay
Zdroj: Snímka obrazovky / Techpit.sk

Netflix upozorňuje, že zmena nastavení nemusí byť okamžitá a môže chvíľu trvať, kým naberú účinok. Zmenu však môžete streamovaciu službu donútiť vykonať tým, že po zmene nastavení sa prihlásite do iného účtu a potom sa prihlásite späť do toho svojho.

Je skvelé vidieť, že Netflix počúva žiadosti svojich divákov. Vo veľmi kompetitívnom prostredí vyhrá jedine tá streamovacia služba, ktorá sa bude čo najviac podvoľovať prianiam svojich zákazníkov. Medzičasom sa na Twitteri objavuje množstvo ďalších žiadostí, medzi ktoré patria hlavne možnosti vypnúť tlačidlo “Skip Intro” na začiatkoch častí seriálov. A čo by ste ešte zmenili vy?

Zdroj: netflix.com, hypebeast.com, collider.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.