Bolt kolobežky v Bratislave: 10 otázok a odpovedí

Bolt kolobežky sa dostali do Bratislavy. Ohľadom týchto správ obdržal ich zriaďovateľ zopár otázok typu ako-čo-kde. Odpovede na najčastejšie otázky zverejnili na svojom webe a my vám ich teraz posúvame aj tu.

Ako si môžem požičať Bolt kolobežku?

Ako prvé, ak ste tak do tejto chvíle neurobili, je potrebné stiahnuť si appku Bolt z App Store alebo Google Play. K použitiu kolobežky je potrebné mať v aplikácii pridanú platobnú kartu. Požadovaný vek na používanie elektrickej kolobežky je minimálne 18 rokov.

Ako si ju požičať:

  • V aplikácii kliknite na ikonu kolobežky.
  • Na mape môžete vidieť všetky dostupné kolobežky. Taktiež si môžete rezervovať kolobežku na 3 minúty tak, aby vám ju nikto nevzal. Kolobežku si po výbere dostupnej kolobežky rezervujte kliknutím na ikonu malého zámku. Ak sa nachádzate v tesnej blízkosti kolobežky, rezervácia nie je potrebná.
  • Pre odomknutie je potrebné naskenovať QR kód, ktorý uvidíte na riadidlách.
  • Po ukončení jazdy nezabudnite v aplikácii kliknúť na tlačidlo „Ukončiť jazdu“. Poplatok za jazdu bude automaticky stiahnutý z vašej platobnej karty zadanej v aplikácii.

Pri prvom použití aplikácie sa spustí aj rýchly návod.

aplikacia bolt
Zdroj: Bolt

Poplatky za požičanie sú nasledovné:

  • 0,50 € za odomknutie
  • 0,15 € za každú minútu
  • 15 € za jeden deň

Denný poplatok znamená, že bez ohľadu na to, koľko kolobežiek použijete a na ako dlho, nebude vám účtované viac ako 15 eur za deň za použitie Bolt kolobežiek.

Ako rýchlo a ako ďaleko môžem jazdiť s Bolt kolobežkou?

Pri pohľade na mapu v Bolt aplikácii môžete vidieť časti sfarbené načerveno. Je to takzvaná pokutová oblasť. V tejto oblasti na požičanej kolobežke jazdiť môžete, avšak ak zaparkujete a ukončíte jazdu v červenej zóne, vystavujete sa naúčtovaniu neželanej pokuty vo výške 30 eur.

Všetky Bolt kolobežky majú rýchlosť limitovanú na 25 km/h. Firma všetkých pre ich vlastnú bezpečnosť prosí, aby ste najvyššou rýchlosťou nejazdili, pokiaľ sa necítite sebaisto. Vždy, keď je to možné, používajte cyklocesty.

mapa bolt kolobezky
Zdroj: Bolt

Ak sa kolobežka počas použitia rozbije alebo prestane fungovať, kontaktujte prostredníctvom aplikácie Bolt tím podpory. Tiež môžete pomôcť nahlásením akejkoľvek rozbitej Bolt kolobežky na ulici.

Kde by som mal/a po použití kolobežku zaparkovať?

Kolobežku zaparkujte na bezpečnom mieste na ulici, kde nebude blokovať cestu alebo inak obmedzovať iných. Ak to bude možné, kolobežku odložte pri cyklostojanoch.

Prečo sa mi nedarí cez Bolt appku odomknúť kolobežku, ktorú som našiel?

Ako prvé sa uistite, že kolobežka, ktorú vidíte na ulici, je Bolt kolobežka. Je označená ako Bolt kolobežka? Vidíte ju v aplikácii Bolt? Ak áno, mohlo dôjsť k vybitiu batérie alebo inému technickému problému, kvôli ktorému musí byť kolobežka pred ďalším použitím servisovaná.

Taktiež je možné, že si kolobežku niekto medzičasom rezervoval a je na ceste k nej. Takéto „spiace“ kolobežky budú zozbierané tímom Bolt pracujúcim 24/7. Hneď ako do nich vdýchnu život späť a nebudú mať žiadne technické závady, kolobežky budú znova dostupné v uliciach.

Prečo nie sú žiadne Bolt kolobežky dostupné neskoro večer?

Krátka odpoveď – boli vyzdvihnuté z dôvodu nabíjania.

Apropo, ak si myslíte, že je bezpečné viesť kolobežku po oslave a pár drinkoch, v skutočnosti to dobrý nápad nie je. Podobne ako pri jazde na bicykli z oslavy, osoba, ktorá je za riadidlami, musí byť triezva. V opačnom prípade je jazda nebezpečná a môže to viesť k strate vodičského preukazu.

Čo robiť v prípade, že nájdem dostupnú kolobežku cez aplikáciu, ale osoba stojaca pri nej mi povie, že je už obsadená?

Ak je kolobežka viditeľná na mape a dá sa odomknúť, je k dispozícii pre vaše použitie.

Nikto nemá právo privlastniť si kolobežku, ktorá nimi nebola aktivovaná. Všetky kolobežky Bolt sú k požičaniu, takže ak záujemca neplatí za ich používanie, nemôže si ich rezervovať.

Takže ak si niekto voľnú kolobežku privlastňuje, môžete mu tento odkaz odcitovať (alebo ukázať tento článok), odomknúť kolobežku a vyraziť na cestu.

bolt kolobezka
Zdroj: Bolt

Kde môžem nájsť Bolt kolobežky?

Kolobežky sú každé ráno rozmiestnené na špecifické miesta po meste. Môžete ich nájsť v blízkosti dopravných uzlov a vyhľadávaných oblastí v centre mesta, napr. Bratislava Hlavná stanica, Karadžičova, Trhovisko Miletičova, Námestie SNP, Trnavské mýto, Jesenského (SND), Eurovea.

Neskôr počas dňa bude možné lokalizovať najbližšiu kolobežku cez aplikáciu.

Ako ďaleko môžem ísť s kolobežkou nabitou na 50 %?

S plne nabitou kolobežkou môžete odjazdiť približne 40 km. Takže ak je batéria nabitá z polovice, môžete prejsť približne 20 km.

Kto zbiera a dobíja kolobežky?

O zber a distribúciu kolobežiek v Bratislave sa stará špecializovaný tím. Kolobežky zbierajú v neskorých večerných hodinách a prinášajú ich späť skoro ráno. Počas noci sú kolobežky zapojené v nabíjačkách.

Predáva Bolt kolobežky? Kde si môžem jednu kúpiť?

Bolt kolobežky iba požičiava. V prípade záujmu o kúpu podobnej navštívte obchod s elektronikou.

Zdroj: blog.bolt.eu

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.