Spoločnosť Tesla, Inc. je známa svojím vyšperkovaným autopilotom, ktorý sa preukázal na cestách ako čistý dominant v autonómnom riadení auta. Niekedy sa ale tento autopilot dostane do zlých rúk, a to nemyslíme do rúk kriminálnikov. Niekedy sa totižto môže stať situácia v samotnom srdci spoločnosti, kedy niekto ukradne túto technológiu a posunie ju konkurencii. Spravil niečo takéto bývalý zamestnanec Tesly?

Bývalý zamestnanec Tesly bol obvinený

Väčšinou sa takéto problémy dejú vo finančnom odvetí firiem. Situácia sa nazýva Insider Trading, kedy zamestnanci určitej firmy predávajú konkurencii informácie o veľkých udalostiach ich zamestnávateľa, aby konkurencia vedela finančne na burzovom trhu zakročiť. Niekedy ale môže byť ukradnutá iná informácia – konkrétne zdrojový kód autopilota, a práve to sa stalo v spoločnosti Tesla.

bývalý zamestnanec Tesly
Zdroj: motor1.com

iCloud ako úložisko?

Bývalý zamestnanec spoločnosti Tesla, Inc. momentálne čelí obžalobe z tohto priestupku. Podľa dostupných informácii, ktoré boli poskytnuté verejnosti, sa zamestnanec Guangzhi Cao dostal k zdrojovému kódu autopilota, pričom si kód uschoval na úložisko iCloud, ktoré patrí spoločnosti Apple.

Guangzhi Cao sa podľa všetkého priznal k samotnému ukladaniu kódu na svoj osobný cloud. Tesla, Inc. ho ale taktiež obvinila z predávania firemných tajomstiev, pričom ak sa preukáže jeho vina, tak môže byť väzobne stíhaný. Guangzhi Cao tieto obvinenia odmieta.

Staré Tesly
Zdroj: insideevs.com

Bývalý zamestnanec Tesly podľa dostupných informácií dostal ponuku na prácu u firmy Xiaopeng Motors, ktorá vytvára taktiež autonomné autá. Sídlo spoločnosti je v Číne. Guangzhi Cao taktiež priznal, že ponuku od Xiaopeng Motors, ktoré dlhé roky vedú konkurenčný boj s Tesla, Inc., prijal.

Táto firma bola pritom mnohokrát napádaná, že kopíruje dizajny aj funkcie áut od Tesly. Spoločnosť Xiaopeng Motors ale tieto obvinenia odmieta, pričom sa predseda vyjadril o celkovej legálnej kontroverzii ako o “diskutabilnej”.

bývalý zamestnanec Tesly
Zdroj: pinterest.fr

Ako ale bude pokračovať tento legálny boj medzi dvoma tábormi, to ešte nevieme. Jediné, čo môžeme povedať, je to, že tieto veci sa stali už nejeden raz, pričom väčšina týchto obvinení bola preukázaná. O ďalšom vývoji tejto situácie vás budeme informovať.

Zdroj: engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.