Cena Apple produktov porastie

Cena Apple produktov sa zvýši – Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa stala kritickou, keď Donald Trump uvalil 25 % tarify na produkty dovážané východnej veľmoci do tej západnej. Momentálne má trh exportu z Čína do Ameriky hodnotu 200 miliárd amerických dolárov, čo politici videli ako ľahký zdroj peňazí. Efekt však bude opačný, a nakoniec horší pre nás – konzumentov.

Donald Trump tlačí na Facebook a Twitter
Zdroj: independent.co.uk

Keďže väčšina dodávateľov súčiastok Apple zariadení sa nachádza v Číne, kvôli tarifám sa zvýšia ich ceny, kvôli čomu bude musieť kalifornský technologický gigant predávať drahšie produkty. Aby si teda udržali rovnakú maržu. Efekt to bude mať taký, že spoločnosť presťahuje svoje továrne napríklad do Vietnamu či Indie. Dovtedy sa však očakáva, že sa navýšia ceny pre bežných spotrebiteľov.

Ako dávnejšie oznámil portál Business Insider, napríklad cena smartfónu iPhone XS by mohla narásť až o takmer 150 €. Reč je o cene v USA, pričom nie je jasné, do akej miery to ovplyvní Európu. Môžeme však očakávať, že ceny porastú aj nás.

Zdroj: businessinsider.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.