Smartfón Meizu 17 bude už 22. apríla 2020 uvedený na trh a v posledných týždňoch sme sa o najnovšom zariadení dozvedeli všetky potrebné informácie. Čínsky výrobca nás láka na výkon procesora, ale oplatí sa o takýto kúsok zakopnúť?

Ak ste obľúbencami strednej triedy, v ktorej zaplatíte nízku cenu, ste na tom správnom mieste. Neveríte? Presvedčiť by vás mohli výsledky testov výdrže batérie Meizu 17 s konkurenčnými modelmi ako Huawei P40 Pro, Oppo Find X2 a Xiaomi Mi 10.

Meizu 17
Zdroj: sparrowsnews.com

Meizu 17 zničil čínsku konkurenciu

Ako si budete môcť všimnúť nižšie na priloženom obrázku, Meizu 17 mal prekvapivo najlepšie výsledky v porovnaní s konkurenciou. Najväčšiu kapacitu batérie má Xiaomi Mi 10, a to presne 4 780 mAh. No vo výkonnostnom teste výdrže batérie značka Xiaomi sklamala a ich vlajkový model vydrží približne 8 hodín na jedno nabitie.

Okrem toho sa v testovaní objavili aj Huawei P40 Pro a Oppo Find X2. Oba smartfóny disponujú rovnakou kapacitou batérie 4 200 mAh. Jemné rozdiely však nájdeme pri samotnej výdrži batérie – pri prvom menovanom nás čaká dlhých 10 hodín používania, pričom Oppo zaznamenal o niečo nižší výsledok 9 hodín.

Meizu 17 Battery Endurance Test Teaser
Zdroj: gizmochina.com

Na akú výdrž batérie sa máme pripraviť?

Meizu 17 sa skutočne vyznamenal a s kapacitou batérie 4 500 mAh sa vo výdrži zaradil na prvé miesto. Na jedno nabitie nám bude pripravovaný smartfón slúžiť cez až 11 hodín 45 minút, čo určite poteší nejedného zákazníka.

Testovanie prebehlo na pôde spoločnosti Meizu a trvalo 8 hodín. Celý proces bol rozdelený na niekoľko častí a spustené aplikácie sa menili po uplynutí stanoveného času – 2 hodiny bola spustená aplikácia WeChat 2, 2 hodiny boli strávené pri hre Kings of Glory, hodinu aj pol fotoaparát, 30 minút v galérii, 1 hodinu sa čítali elektronické knihy, 20 minút na úvodnej obrazovke a posledných 10 minút v nastaveniach.

Výdrž batérie jednoznačne radíme medzi najdôležitejšie aspekty pri výbere nového smartfónu. Dnešné modely v sebe našťastie skrývajú poriadnu výdrž, čo vidíme aj pri najnovšom Meizu 17.

Čo hovoríte na výdrž batérie pri nenápadnom čínskom smartfóne Meizu 17? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: gizmochina.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.