Digitálne investovanie cez mobil

George, najpoužívanejší slovenský internetbanking a najobľúbenejšie mobilné banovanie zároveň, prináša novinku – digitálne investovanie a správu investícií online. Začína s fondmi Asset Managementu Slovenskej sporiteľne, neskôr pribudne celá škála ďalších investičných možností. Banka zároveň spustila nový web www.digitalneinvestovanie.sk a súťaž o tri smartfóny iPhony 11.

„Jednou z najčastejších otázok, ktoré dostávame od klientov, je, kam si sporiť, keď sa úroky tradičných sporiacich a vkladových produktov blížia k nule. Riešením, vhodným takmer pre každého, je investičné sporenie do fondov, ktoré je dostupné už od 20 eur mesačne,“
hovorí Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo.

„Aby to bolo čo najjednoduchšie, ako prvá slovenská banka umožňujeme klientom začať takto investovať jednoducho bez návštevy pobočky cez aplikáciu George. A na rozdiel od bežného investovania do fondov to pri investičnom sporení majú bez vstupných poplatkov.“

slovenská sporiteľna logo
Zdroj: freebiesupply.com

Klienti, ktorí si idú založiť investičné sporenie po prvýkrát, tak môžu urobiť už dnes. Pre existujúcich klientov s investovaním táto možnosť pribudne v aplikácii v druhej polovici februára. 

Okrem založenia investičného sporenia si v appke George môžete založiť aj majetkový účet a nájdete tam tiež detailný prehľad všetkých svojich investícií. V desktopovej verzii môžete navyše do fondov Asset Managementu Slovenskej sporiteľne investovať aj jednorazovo. 

Možnosti budú pribúdať

Ponuka začína vybranými fondmi Asset Managementu Slovenskej sporiteľne a čoskoro sa rozšíri aj o fondy spoločnosti Erste Asset Management. Neskôr do nej pribudnú aj ďalšie možnosti investovania, ako sú napríklad akcie, dlhopisy, fondy iných správcovských spoločností či investičné certifikáty.

„Prostredníctvom Georgea si v priebehu tohto roka budete vedieť kúpiť prakticky akýkoľvek cenný papier obchodovateľný na svetových burzách,“
vysvetľuje Zdeněk Románek

investicie v mobile2
Zdroj: SLSP

Nový web a súťaž o iPhony

Spolu so spustením online investovania spustila najväčšia slovenská banka aj stránku www.digitalneinvestovanie.sk, na ktorej záujemcovia o investovanie nájdu množstvo užitočných informácií týkajúcich sa sveta investícií. Návštevníci stránky môžu vyplniť krátky investičný test a vyhrať jeden z troch telefónov iPhone 11 64 GB.

S viac ako 520 tisíc používateľmi mobilnej aplikácie George je Slovenská sporiteľňa najväčšia mobilná banka na Slovensku a spustenie online investovania je ďalším míľnikom v digitalizácii jej služieb. Už aj neklienti si v nej môžu cez mobil otvoriť nový účet či získať spotrebný úver. Vybavia si dokonca aj hypotéku, ktorú stačí do banky prísť už len podpísať. Pre existujúcich klientov sú online k dispozícii kreditné karty, povolené prečerpanie, sporiace účty či rôzne poistenia. 

Zdroj: TS SLSP

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.