Rozmýšľali ste niekedy nad kúpou dotykového notebooku? V tomto prípade môže byť najlepšou voľbou Microsoft Surface Book, ktorý využíva obľúbenú technológiu 2-in-1, teda funguje ako tablet s klávesnicou. S úplnou novinkou prichádza aj spoločnosť Samsung, ktorá prednedávnom odhalila nový model Galaxy Book S. Ten prichádza so súvislým telom, takže funguje ako bežný notebook.

Nakoniec tu máme radu MacBook od spoločnosti Apple, ktorá síce neprichádza s celoplošným dotykovým displejom, no disponuje Touch Barom nad klávesnicou. Čo teda robiť so svojim starým notebookom, ktorý by ste radi vymenili za dotykový? Aby ste nemuseli siahať tak hlboko do vačku, môžete jednoducho z vašej mašiny spraviť tú dotykovú.

AirBar
Zdroj: air.bar

 

Dotykový notebook vďaka AirBar

Možno ste ešte nepočuli o technologickej vymoženosti s názvom AirBar. Tá je na trhu už pár rokov, no kedysi bola dostupná len pre zariadenia s operačným systémom Windows. Dnes môžete pomocou tohto senzoru premeniť váš notebook s Windows alebo MacBook na plne dotykové zariadenie. Ide o tenký kovový pás, ktorý pripevníte pod obrazovku vášho notebooku a kábel zapojíte do USB portu.

Gratulujeme, váš starý notebook alebo MacBook je zrazu dotykový. Na základe senzorov to funguje naozaj presne, no niekedy to môže mať problém s malými tlačítkami alebo ikonkami. Dôležité je vybrať si tu správnu veľkosť na základe veľkosti vašej obrazovky – na výber máte 13.3, 14 alebo 15.6 palcov.

Pri kúpe na MacBook si treba dávať pozor, keďže existuje iba verzia pre MacBook Air 13.3 a nesmie to byť verzia z roku 2018. Pri notebookoch je jedinou požiadavkou mať nainštalovaný operačný systém Windows 10.

Ide o naozaj inovatívny produkt, ktorý z roku 2017 dostal ocenenie na akcii CES. Cena sa podľa typov pohybuje okolo 50 – 100 amerických dolárov, čo je určite výhodnejšie ako kúpa nového zariadenia. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, určite klikajte na tento odkaz.

Zdroj: air.bar

 

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *