Električky na Račianskej dostávajú posilnenie

Dopravný podnik Bratislava (DPB) spúšťa od pondelka (2. september) do prevádzky novú električkovú linku 7. Jej trasa bude začínať na prestupnom uzle integrovanej dopravy pri železničných staniciach Vinohrady a Predmestie. Cestujúcich odvezie k prestupným uzlom Račianske mýto, Blumentál a na Hlavnú stanicu. Električky na Račianskej ulici tak budú premávať častejšie než kedykoľvek predtým. Električkové linky 3 a 7 tu spoločne vytvoria 120-sekundový interval.

dpb dopravny podnik bratislava
Zdroj: bratislava.sme.sk

Vďaka novej linke sa na Račianskej radiále zvýši celková prepravná kapacita električiek oproti prázdninovému režimu zhruba o 70 percent. DPB je na tejto trati pripravený odviezť 9000 cestujúcich za hodinu.

“Budeme spoločne s magistrátom sledovať vyťaženie električiek a ak by kapacitne nestačil ani nový model prevádzky, budeme riešiť možnosť predĺženia ranných spojov linky 7 až na konečnú do Rače,” informoval TASR manažér PR a marketingu DPB Martin Žarnovický. Linka 7 bude premávať v čase najväčších prepravných nárokov, teda cez pracovné dni ráno od 5.30 do 9.00 h a popoludní od 14.00 do 18.00 h.

Starosta Michal Drotován však tvrdí, že mestská časť od magistrátu naďalej žiada, aby električková linka 7 premávala z Komisárok, nakoľko veľké množstvo ľudí prestupuje práve v Rači na električky zo Svätého Jura a Pezinka.

michal drotován
Zdroj: glob.zoznam.sk

“Navrhované riešenie iba od Železničnej stanice Vinohrady považujeme za nedostatočné. Vo vzťahu k cieľu zníženia automobilovej dopravy na Račianskej radiále je nevyhnutnosťou, aby boli električky do Rače posilnené,”
vyhlásil na sociálnej sieti starosta.

Ďalšie zmeny

Zmeny sa chystajú aj v ostatných častiach mesta. Električku linky 2 v plnej miere nahradí priame spojenie s centrom linkou 4. Zachované bude aj priame spojenie medzi Železničnou stanicou Nové Mesto a Hlavnou stanicou, a to rýchlejšími vlakmi linky S70, v ktorých vďaka integrovanej doprave platia rovnaké električenky a cestovné lístky na MHD ako v električkách, autobusoch a trolejbusoch.

“V polovici septembra DPB posilní prevádzku autobusov 31 a 39, ktoré vozia študentov z centra mesta na vysokoškolské internáty. Od 15. septembra bude premávať aj špeciálny autobus 131, ktorý počas nedieľ a sviatkov bude voziť študentov z Hlavnej stanice expresne až k internátom v Slávičom údolí,”
spresnil Žarnovický. Prevádzka sa obnoví i na linke 184 z Hroboňovej na Ekonomickú univerzitu.

bratislava autobusy
Zdroj: dpb.sk

Podľa príspevkov na Facebooku DPB vnímajú cestujúci ako veľký nedostatok MHD veľké množstvo neklimatizovaných vozidiel. Okrem zmien v trasovaní liniek či cestovných poriadkoch chce preto nové vedenie DPB výrazne obnoviť vozový park a vyradiť z prevádzky všetky staré autobusy.

Vyhlásili sme tender až na 85 úplne nových autobusov. Potešiteľnou správou pre cestujúcich je, že všetky budú vybavené klimatizáciou s vyšším výkonom, ktorá zabezpečí veľmi pohodlné cestovanie autobusmi aj počas najväčších letných horúčav.

Nové autobusy budú vybavené aj pripojením na Wi-Fi, USB zásuvkami, bezpečnostnými kamerami, determálnymi oknami a automatickým zatváraním dverí na fotobunku, ktorá bude brániť úniku vychladeného vzduchu z vozidla,”
prezradil Martin Rybanský, nový predseda predstavenstva DPB.

Zdroj: TASR, dpb.sk

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.