Slovné spojenie seď doma sa stalo heslom do najbližších týždňov a internet začína byť preťažený. Vôbec sa mu nečudujeme a menšie zmeny nás čakajú aj pri sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Svetom šíriaca sa pandémia nás všetkých uzavrela do karantény a introverti sa radujú. Ale čo s extrovertmi, ktorí nás radí oboznamujú s ich každodenným životom? Živé vysielanie sa pre nich stalo novou rutinou, čo začína spôsobovať menšie problémy. Ako sa nakoniec Facebook rozhodol zredukovať vysokú spotrebu internetového pripojenia?

Facebook a Instagram zmenšia kvalitu videí živého vysielania

Spoločnosť si uvedomuje vzniknuté problémy, ktoré sa k nám dostavili po tom, ako sa obrovská skupina ľudí ocitla doma, či už skrz zrušenia školskej dochádzky alebo práce z domu.

Najnovšie obmedzenie bude mať vplyv hlavne na webovú stránku sociálnej siete Facebook, ale zasiahne aj Instagram. Všetky nové nariadenia z hora budú aplikované v Európe už v priebehu tohto týždňa. Viac nám prezradil hovorca Facebooku:

„Zaviazali sme sa spolupracovať s našimi partnermi pri zvládaní akéhokoľvek obmedzenia počas tohto obdobia veľkého dopytu po sociálnych sieťach. Zároveň chceme zabezpečiť, aby ľudia boli schopní zostať v spojení pomocou aplikácií a všetkých služieb Facebooku.“

Čo spôsobilo výpadok Instagram a Facebook
Zdroj: marketingland.com

Ako riešia problémy s preťaženosťou streamovacie služby?

Okrem sociálnych sietí sa preťaženými stali aj niektorí streamovací giganti, ktorí taktiež zaviedli opatrenia. Netflix a YouTube obmedzili služby, aby minimalizovali tlak na internetové siete. Zmena bola oficiálne zavedená minulý týždeň po žiadosti od Európskej únie.

Brusel požiadal streamovacie služby, aby obmedzili obsah na štandardné rozlíšenie – narozdiel od vysokého rozlíšenia alebo 4K. A, samozrejme, požiadali nás, ľudí, aby sme znížili spotrebu všetkých internetových služieb.

Zmeny potvrdili aj spoločnosti Disney, Apple alebo Amazon. Aj pri nich nás taktiež čaká menšia kvalita pri pozeraní našich obľúbených filmov či seriálov.

netflix automaticke prehravanie autoplay
Zdroj: homedepot.com, unsplash.com

K preťaženiu dochádza hlavne vo večerných hodinách, ale nikomu sa nemôžeme čudovať. Taktiež je úplne zbytočné „zakazovať“ používanie internetu. Predsa len, ak máme ostať doma, v dnešnej technologickej dobe je náročné nebyť pripojený na internet.

Máte Facebook a Instagram zapnutý viac ako 5 hodín denne? Používate aj streamovacie služby? Viac nám napíšte v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.