Aplikácia Facebook pre Android sa v posledných rokoch rázne zmenila a jej dizajn prešiel rôznymi vylepšeniami. Spoločnosť neustále prináša nové aktualizácie používateľského rozhrania, aby nám používanie aplikácie trochu zjednodušili.

Facebook začal začiatkom tohto roka vyvíjať novú nástenku, ktorá uľahčí všetkým používateľom prístup k najnovším a už videním príspevkom. No nevyzerá nová verzia pre Android trochu okato rovnaká verzii, na ktorú sú zvyknutí majitelia iPhonov s operačným systémom iOS?

facebook instagram internet karantena
Zdroj: unsplash.com

Ako vyzerá dizajn aplikácie Facebook na mobilné platformy Android?

V snahe zjednodušiť používanie Facebooku jednou rukou, začali vývojári najrozšírenejšej sociálnej siete pracovať na novom používateľskom rozhraní. To by malo do aplikácie priniesť nové spodné karty, vďaka ktorým budeme maž vždy prehľad a nestratíme sa.

Ako si môžete pozrieť nižšie na priložených snímkach obrazovky, najnovšia aktualizácia presunie šesť kariet z hornej časti aplikácie Facebook až nadol. Nové používateľské rozhranie je k dispozícii od verzie 264.0.0.44.111 (a novšej) a po aktualizácii by sa mala zobraziť výzva so všetkými novinkami.

Aj keď sa nemusí zdať zmena až taká významná, určite nám to všetkým uľahčí používanie aplikácie jednou rukou. Takéto niečo sa bude samozrejme týkať hlavne zariadení s veľkými obrazovkami. Novinka má eliminovať zbytočné používanie druhej ruky a veľkého počtu prstov.

Facebook pre iOS a Android vyzerá úplne rovnako

Nová aktualizácia používateľského rozhrania sa nejaví ako obmedzenie pre nikoho z nás, pretože niektorí si už mali možnosť novinku vyskúšať. Podľa nich je tento nový prvok naozaj výnimočným, ale čo hovoríte na dizajn?

Užívatelia iPhonov si však okrem aktualizácie mohli všimnúť niečo iné. Dizajn je totiž podobný tomu, s akým sa stretávajú pri operačnom systéme iOS. Je možné, že sa tvorcovia rozhodli vyrovnať hladiny? Alebo sa im len jednoducho nechce vymýšľať nič iné.

Momentálne prebieha testovanie verzie a Facebook dúfa, že výsledky prinesú len pozitívne správy. Ak sa tak stane, zmena by mala prísť do všetkých zariadení už v priebehu nasledujúcich dní.

Čo hovoríte na novú aktualizáciu, ktorá pozmení dizajn pre Facebook na mobilnej platforme Android? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: .xda-developers.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.