Facebook prinesie na WhatsApp reklamy

Facebook, ktorý je vlastníkom WhatsApp, prednedávnom predstavil kontroverzný plán na predaj reklám v tejto aplikácií. Ako teraz informuje The Wall Street Journal, spoločnosť od nepopulárneho nápadu upustila. Avšak, s jednou výnimkou.

Stratégia sa mení. Facebook dal dokopy tím, ktorý mal nakódovať miesta v aplikácii WhatsApp, kde by mohli byť umiestnené reklamy. Nové správy hovoria, že tím bol rozpustený a ich doterajšia práca bola z appky vymazaná.

Nápad priniesť reklamy do WhatsAppu je natoľko kontroverzný, že kvôli nemu došlo k nezhodám, kvôli ktorým pôvodní tvorcovia aplikácie Jan Koum a Brian Acton odišli zo spoločnosti. Nie všetko to však sú dobré správy. Podľa všetkého Facebook aj naďalej plánuje priniesť reklamy do Statusov (funkcia vo WhatsAppe podobná Môjmu príbehu). Ich aktuálne plány sú “vybudovať zarábajúce funkcie, ktoré firmám dovolia komunikovať s ich zákazníkmi a lepšie manažovať tieto interakcie.” To, o aké funkcie pôjde, nevieme.

Zdroj: wsj.com, 9to5mac.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

1 komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.