Fotoaparát iPhone 12

Fotoaparát nového Apple smartfónu iPhone 12, ktorý očakávame v septembri 2020, by podľa všetkého mal byť naozaj špičkovým zariadením. Okrem toho, že výkonom sa vyrovná aj slabším stolným počítačom, jeho fotoaparát opäť posunie hranice. Teda aspoň to hovoria analytici.

Na skutočnú pravdu si budeme musieť zopár mesiacov počkať, a to aj v prípade, že kvôli zatvárajúcim sa fabrikám nebude Apple meškať s montážou nových zariadení. Dovtedy môžeme len polemizovať a skúmať uniknuté náčrty a údaje, ktoré sa k nám dostanú od overených či pofidérnych zdrojov.

Jedným z takých zmiešaných zdrojov je Instagram účet, ktorý zverejnil príspevok uniknutého náčrtu. Údajne ho získali zo skorého prístupu k iOS 14. Ukazujú sa na ňom tri fotoaparáty a senzor na hĺbkové rozpoznávanie a skenovanie objektov v prostredí.

LiDAR je jeden z lídrov, čo sa týka výroby 3D skenerov okolia. Na zaznamenávanie objektov používa lasery, po čom senzor podľa odrazeného svetla vybuduje kompletnú scénu. Tento druh skenerov sa používa vo väčšine autonómnych vozidlách.

Zdroj: 9to5mac.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.