Ak ste niekedy premýšľali nad tým, že si kúpite Samsung Galaxy S20 alebo obdobný Android smartfón a budete na ňom primárne hrať hry, zadržte. Do Európy totiž zavítal herný smartfón Black Shark 3, ktorý je skvelou alternatívou pre náruživých hráčov.

Pôvodne bolo nové smart zariadenie oznámené hlavne pre čínsky trh, avšak s príchodom mája sprístupnil výrobca svoju novinku do celého sveta. Ale oplatí sa o ňu skutočne zakopnúť?

Black Shark 3
Zdroj: nashvillechatterclass.com

Aké výnimočné funkcie obsahuje herný smartfón Black Shark 3?

Smartfóny Black Shark boli navrhnuté na hranie hier, takže obsahujú niekoľko funkcií vyvinutých presne na mieru a zaručene ich nenájdete v iných zariadeniach. Majú pokročilý chladiaci systém a môžeme si v ňom prepínať režim „Game Space„, ktorý sústredí celý výkon smartfónu na spustenú hru. K dispozícii je aj magnetická nabíjačka.

V júni sa taktiež dostaví aj lepší Black Shark 3 Pro, ktorý by mal disponovať viacerými funkciami po bokoch zariadenia. Displej bude taktiež o niečo väčší, s veľkosťou 7,1″. Predpokladá sa aj väčšie úložisko a výkonnejšia batéria.

Black Shark 3
Zdroj: mashable.com

Bližšie špecifikácie

V porovnaní so Samsungom Galaxy S20 (6,2″ displej) má zariadenie až 6,67″ AMOLED displej. Vo vnútri nájdeme aj špičkový chipset Snapdragon 865, ktorý sa používa v modeloch Galaxy S20. Nechýba ani 8 GB alebo 12 GB RAM v závislosti od toho, či sa rozhodnete pre 5G verziu alebo nie. Úložisko je 256 GB, takže si nemusíte robiť starosti s tým, že vaša knižnica bude obsahovať málo hier.

Výrobca tiež oznámil celý rad nových doplnkov pre ich rad herných smartfónov – externý chladiaci systém, slúchadlá zamerané pre lepší herný zážitok a veľa iných.

Cena herného smartfónu Black Shark 3 je 649 GPB (740 EUR). Black Shark 3 Pro bude o niečo drahší a zaplatíte zaň 799 GBP (900 EUR). V porovnaní s cenou Samsungu Galaxy S20 ušetríte približne 200 EUR a prakticky máte tie isté špecifikácie.

Zapáčil sa vám nový herný smartfón, ktorý sa objaví aj v Európe? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.