Huawei investuje do boja s Google Play

Huawei Mate 30 je prvý smartfón, ktorý ovplyvnia zákazy americkej vlády obchodovať s čínskym technologickým gigantom. Najhoršie to spoločnosť zasiahlo tak, že už nemôžu využívať služby Google, a to vrátane obchodu s aplikáciami Google Play. Čína však nestráca čas, Huawei investuje do boja a prichádza s vlastným obchodom s aplikáciami.

Na nových Huawei smartfónoch si užívatelia mimo Číny budú aplikácie sťahovať cez Huawei AppGallery, ktorú nájdu v internetovom prehliadači Huawei Browser. AppGallery má súčasne 45 000 aplikácií, čo je oproti Google Play a ich 2,7 milióna aplikáciám mizivé množstvo.

Zdroj: aktuality.sk

Výkonný riaditeľ spoločnosti Richard Yu oznámil iniciatívu, v ktorej Huawei rozdá 1 miliardu amerických dolárov vývojárom, ktorí budú svoje aplikácie vyvíjať aj pre AppGallery. Týmto vývojárom dá spoločnosť 85 % podiel z predaja oproti 70 % podielu, ktorý dostávajú na Google Play.

Ako uvádza portál Gizmochina, Yu počas konferencie povedal, že “k tomu boli donútení. Máme dobrý vzťah s Google, no americká vláda nás k tomu donútila a nebola iná cesta,” dodal.

Zdroj: gizmochina.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.