Hups. Obchodná vojna medzi USA a Čínou pokračuje a začína naberať na obrátkach. Z Bieleho domu sa ozývajú vyhrážky, pričom sankcie sa udeľujú na dennej báze – z oboch strán. Po navýšení cla za dovoz techniky z Číny k americkým zákazníkom sme videli konflikt medzi vládou USA a spoločnosťou Huawei, pričom dnes sa opäť stupňuje. Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro nebudú mať dostupné služby Google.

Trump huawei
Zdroj: shacknews.com

Huawei Mate 30 bez služieb Google

Ako oznamuje portál The Verge, nadchádzajúce smartfóny Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro budú kompletne odstrihnuté od služieb ako obchod Google Play. Dvojica vlajkových lodí, ktoré majú byť predstavené zhruba v polovici septembra, tak majú veľkú nevýhodu.

Neponúkať základné služby Google vo svojich smartfónoch znamená pre Huawei veľký pokles predajov mimo Číny. V nej to nie je žiaden problém, keďže americké technologické spoločnosti sa na čínskom trhu aj tak neangažujú. Funguje ako takmer uzavretý ekosystém. Problémy však nastávajú, ak sa začneme rozprávať o zvyšku sveta.

Donald Trump tlačí na Facebook a Twitter
Zdroj: independent.co.uk

Náhrada za Google Play

Huawei už od konca roku 2018 pracuje na vlastnom obchode s aplikáciami, ktorý nahradí Google Play. Radikálny krok od vlády USA už dlhšie očakávali, no žiaľ, zatiaľ to vyzerá tak, že sa to na nich zosypalo skôr ako stihli zareagovať. Nie je známe, kedy bude ich vlastný obchod s aplikáciami fungovať – vieme však, že to bude musieť byť čo najskôr. Zákazníci, ktorí sa tešia na novinky Mate 30 a Mate 30 Pro totižto na Google Play môžu zabudnúť.

To však nie je celý obraz problému. Súčasťou taktiky amerického prezidenta Donalda Trumpa bol aj krok zakázať americkým technologickým firmám spolupracovať s tými čínskymi. To znamená, že aj keď Huawei vyvinie vlastný obchod s aplikáciami, používatelia na ňom nenájdu Facebook, Instagram, Twitter či čokoľvek, čo sídli v USA.

Huawei Mate 30
Zdroj: marketingland.com

Nové smartfóny budú môcť našťastie bežať na operačnom systéme Android. Aj ten sa však Huawei pokúša nahradiť vlastným softvérom, ktorý je podľa nich lepší a rýchlejší. Zatiaľ si však nevieme predstaviť, ako budú modely smartfónov bez služieb Google súperiť s konkurenciou.

Čo na to vravíte? Je podľa vás Huawei mimo Číny odsúdený na zánik? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.