Krátko pred spustením predaja smartfónu Huawei P30 sa spoločnosť Google rozhodla zakázať činskej firme používanie ich aplikácií. A pre bežného používateľa operačného systému Android bol takýto krok celkom drastický.

Viete si predstaviť život bez Gmailu, Chromu a najznámejšieho vyhľadávača vo vašom smart zariadení? Do dnešných dní tomu tak bolo, ale pripravovaný vylepšený model Huawei P30 Pro by to mohol zmeniť.

Huawei Google aplikácie
Zdroj: bbc.com

Nový Huawei smartfón opäť spojí sily s Google

Takúto novinku potvrdil aj Huawei, a tak nás čaká návrat do starých dobrých časov. Informácia sa objavila na oficiálnej stránke spoločnosti, kde naznačili príchod novej edície Huawei P30 Pro.

Na začiatku roka 2020 sme sa už podobnej udalosti dočkali. Huawei totiž vydal novú edíciu ich smartfónu Huawei P30 Lite. Zmena spočívala v tom, že do zariadenia bola pridaná väčšia pamäť RAM a nechýbala ani vylepšená kapacita úložného priestoru.

Zdá sa teda, že sa výrobca pokúsi o niečo podobné, avšak v mierne odlišnom smere. Úložisko by malo ostať na rovnakej úrovni, ale tentokrát si do neho budeme môcť nainštalovať Google aplikácie.

Huawei P30 Pro
Zdroj: techbox.sk

Odhalenie príde už 15. mája 2020

Treba si však uvedomiť, že spomínaný kúsok sa nemusí objaviť na celosvetovom trhu a nedostaneme sa k nemu všetci. Ale prečo sa Huawei rozhodol oživiť smartfón z roku 2019, keď sa v ich radoch nachádzajú technologicky vyspelejšie Mate 30 a P40?

Huawei P30 bol na trh uvedený ešte pred zákazom Google, takže sa na rozdiel od ostatných zariadení môže stále predávať s aplikáciami od Google. To isté by malo platiť aj o „novom“ smartfóne, ktorý by takýmto spôsobom dokázal obísť zákon.

Ak ste zákazníkmi značky Huawei a chýbajú vám pri vlajkových modeloch aplikácie ako Play Store, Gmail, Mapy a iné, časy sa menia k lepšiemu. Novinka sa však samozrejme týka len P30 zariadení a tie budú o pár rokov technologicky zastaralé. Ako bude čínsky gigant postupovať potom netušíme, ale všetko by sme sa mohli dozvedieť postupom času.

Čo hovoríte na vzkriesenie smartfónu Huawei P30 Pro, v ktorom nájdeme aj Google aplikácie? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.