Nový rad smartfónov Huawei P40 bude predstavený 26. marca prostredníctvom online vysielania a lokálnych konferencií. Pôvodne mal Huawei telefóny predstaviť v hlavnom meste Francúzska v Paríži. V tomto článku si podrobne rozoberieme fotoaparáty nového mobilu.

Huawei P40 Pro: Nový kráľ fotomobilov?

Huawei P40 Pro by mal nasadiť do boja prpti konkurencii päticu fotoaparátov na zadnej strane. Podrobnosti o fotoaparátoch zverejnil na sociálnej sieti Twitter informátor s prezývkou Teme. Tento informátor sa už v minulosti postaral o úniky ešte nepredstavených zariadení.

P40 Pro
Zdroj: gsmarena.com

Podľa portálu Techradar sa dozvedáme najnovšie špecifikácie fotoaparátov chystaného modelu Huawei P40 Pro. Ten dostane jeden 52-megapixelový senzor Sony IMX700 o veľkosti až 1/1,28″ s filtrom RYYB pre hlavný objektív a druhý Sony IMX650 1/1,5″ senzor pre ultraširoký objektív s rozlíšením 40 megapixelov. Snímač s RYYB filtrom (červená, žltá, žltá, modrá) dokáže na snímač preniesť asi o 40 % viac svetla.

Huawei P40 Pro
Zdroj: androidauthority.com

Ďalšie dva snímače budú určené na približovanie. Jeden so schopnosťou 3-násobného optického priblíženia, druhý s 10-násobným optickým priblížením. Po ich boku majitelia na zadnej strane modelu P40 Pro nájdu aj 3D ToF senzor a senzor pre nastavenie teploty farieb. Samozrejmosťou bude aj prisvetľovacia duálna LED dióda a mikrofón. Čo sa týka menej vybaveného modelu P40, tak ten príde o periskopický teleobjektív s 10-násobným zoomom.

Široký výber farieb

Na svojom Twitter účte zverejnil oficiálne obrázky Evan Blass. Obrázky potvrdzujú predošlé dohady, že modelová rada P40 bude obsahovať tri rôzne modely s tromi, štyrmi a s piatimi objektívmi fotoaparátov. Čo je pomerne škoda, že najluxusnejší model série – P40 Pro Premium Edition – dostane iba čiernu a bielu farbu. Zadnú stranu by malo pokrývať keramické sklo.

Bez Google služieb

Budúce smartfóny od spoločnosti Huawei neprídu s aplikáciami od Google. Huawei pripravil alternatívu  v podobe obchodu AppGallery a služby Huawei Mobile Services.

Predpokladané ceny

Ceny nižšie aj napriek chýbajúcim Google službám zrejme nepôjdu. Podľa informátora, ktorý vystupuje na Twitteri pod prezývkou Teme, môžu smartfóny od spoločnosti Huawei byť o niečo lacnejšie ako rad Samsung Galaxy S20. Ceny sa môžu mierne líšiť v závislosti od konkrétneho trhu.

Huawei P40 sa bude v Európe predávať za 799 až 899 €. Huawei P40 Pro by mal dostať cenu 999 až 1 099 € a jeho najvybavenejšia verzia, Premium Edition, sa bude dať kúpiť za 1 199 € až 1 299 €.

Zdroj: techradar.com, gsmarena.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.