Je to naozaj tak, konečne sme sa dočkali aj my. Aktuálne asi najpopulárnejšia sociálna sieť Instagram konečne pridáva funkciu Stories Music aj pre používateľov zo Slovenska. Pokiaľ ste si do svojej instastory chceli pridať obľúbenú hudbu, tak ste museli cestovať do susedných Čiech, alebo si poprípade stiahnuť VPN.

Doposiaľ sme hudbu mohli pridávať a zdieľať iba prostredníctvom aplikácie Spotify – tá sa však nedala dať na fotografiu alebo video. Teraz si môžete z bohatej knižnice hudby vybrať vašu obľúbenú skladbu a dokonca aj vami zvolenú pasáž, ktorú zložíte do vášho príbehu. Vaši sledovatelia samozrejme uvidia názov piesne a aj jej interpreta.

Pridávanie hudby do príbehu
Zdroj: instagram.com

Pridávanie hudby do príbehu je jednoduché

Existujú dve možnosti, pomocou ktorých môžete hudbu zavesiť na váš príbeh. Jednou z nich je priamo v instastory fotoaparáte, kde si dole zvolíte možnosť „HUDBA„. Vyberiete si vašu obľúbenú skladbu, natočíte video alebo odfotíte fotku a máte to. Druhou možnosťou je do príbehu pridať už predom natočené video alebo odfotenú fotku.

Potom stačí zájsť do výberu možností, kde medzi nálepkami, gifmi, lokalitou, anketou či otázkami po novom nájdete aj hudbu. Opäť si zvolíte vašu skladbu a jej konkrétnu pasáž (môžete si zvoliť aj presné trvanie tejto pasáže). Tu už vám vybehne aj možnosť pridania textu piesne namiesto klasickej nálepky s názvom a interpretom (alebo coverom albumu).

Pridávanie hudby do príbehu
Zdroj: instagram.com

Hudbu si môžete vyberať z troch kategórii – populárne, nálady alebo žánre. Nad týmito kategóriami sa samozrejme nachádza možnosť „Hľadať hudbu„, pokiaľ sa nechcete spoliehať na výber od Instagramu. Konečne teda končia časy, kedy sme museli mať nahlas pustenú hudbu preto, aby sme ju mohli pridať do príbehu.

Ešte nám však stále na slovenských instastories chýba hudobná anketa, na ktorú môžu vaši sledovatelia odpovedať tipmi na ich obľúbené skladby. Každopádne, choďte si novú funkciu vyskúšať na vlastné uši.

Zdroj: later.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.