Instagram Stories prichádzajú s novinkami

Obľúbené Instagram Stories ovládli celý trh sociálnych sietí. Niet teda divu, že sa chvíľa čo chvíľa spoločnosť pokúša zlepšovať funkcionality a pridávať novinky. Dnes si preberieme celkom veľké novinky, ktoré mnohých z vás určite potešia.

instagram logo
Zdroj: en.instagram-brand.com

Boomerang

Prvé veľké veci sa dejú s obľúbenými bumerangmi. Krátke video, ktoré sa donekonečna opakuje tam a späť, budete o chvíľu môcť zverejniť týmito 6 spôsobmi:

  • Classicklasický Boomerang, ktorí všetci veľmi dobre poznáme
  • Holdna konci každého cyklu videa na chvíľu zastaví
  • Dynamicna konci každého cyklu videa sa zatrasie
  • Slowmoklasický Boomerang, ale omnoho pomalší
  • Duoklasický Boomerang, ale len o trochu pomalší
  • Duo (znova) – klasický Boomerang, ale len o trochu rýchlejší
boomerang
Zdroj: altrianimali.it

Je možné, že keďže sú nové spôsoby zdieľania Boomerangov ešte vo vývoji, ich názvy či ikonky sa zmenia. Možno sa ani všetky z nich nedostanú do finálnej aktualizácie. Ak si ich chcete vyskúšať v akcii, klikajte na tento odkaz, kde vás po prescrollovaní nižšie čaká maketa toho, ako to bude fungovať.

Layouts

Ďalšou veľkou novinkou je integrácia aplikácie “Layout from Instagram: Collage” priamo do My Story. Pokiaľ neviete, aplikácia vám umožňuje spojiť viacero fotografií do koláže, ktorú si potom môžete manuálne uložiť a zdieľať na Instagram Stories (či kdekoľvek inde).

layout
Zdroj: apps.apple.com

Po novom by táto funkcionalita mala zavítať priamo do Instagramu. Možné bude odfotiť priamo v aplikácii viacero fotografií, ktoré sa vám jednoducho uložia do koláže. Jej podobu budete môcť meniť v reálnom čase. Fungovanie tejto novinky si môžete opäť vyskúšať, a to na tomto odkaze (treba prescrollovať nižšie).

Ďalšie novinky v Instagram Stories

Medzi ďalšie novinky patria prerobené ikonky funkcií My Story. Zaujímavá bude aj možnosť zdieľať do svojho príbehu komentáre na svoje fotografie či nastavovať notifikácie. Po novom si taktiež budeme môcť priamo v aplikácii skontrolovať, aké ďalšie aplikácie či účty na webových stránkach máme prepojené so svojím Instagram profilom.

instagram ikonky icons
Zdroj: wongmjane.com

Čím viac vecí sa dá s My Story vyčarovať, tým viac ľudí ich bude používať a tým viac ľudí bude tráviť viac času na Instagrame. Je očividné, prečo sa sociálna sieť snaží zdokonalovať optimalizáciu starých funkcií a pridávať nové. Veľmi populárne sú aj filtre na tvár, ktorých zdrojový kód bol nedávno sprístupnený

Zdroj: wongmjane.com, engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.