Aj keď si ešte na iPhone 12 počkáme minimálne pol roka, Apple nás stále láka na ďalšie vychytávky ich nového vlajkového modelu. Tento rok si budú môcť majitelia jabĺčka môcť urobiť fotografie s použitím najnovšej technológie.

Takáto informácia sa na verejnosť dostala z úst známeho analytika menom Ming-Chi Kuo, ktorý tvrdí, že najnovší kúsok od kalifornského giganta v sebe skrýva vylepšenie fotoaparátu. To vraj predčí doterajší výkon kamery smartfónov dnešnej generácie.

smartfon apple iphone 12
Zdroj: cnet.com

Aký fotoaparát bude obsahovať iPhone 12 od Apple?

Nadchádzajúca funkcia sa sústredí na techniku stabilizácie obrazu, ktorý technologicky vylepší snímače posunu. To nám napovedá, že obrazový snímač sa bude mierne pohybovať. Takéto niečo pomôže senzoru lepšie zvládať pohyb a vibrácie, podobným spôsobom ako pri optickej stabilizácii.

Ming-Chi Kuo ďalej predpokladá, že táto zaujímavá aktualizácia príde už tento rok výlučne pre 6,7 palcový model iPhone 12. Ten sa vraj bude od ostatných modelov značne odlišovať.

To znamená, že pri takýchto rozmeroch obrazovky nás čaká zatiaľ najväčší iPhone v histórii spoločnosti. Možno si však Apple inžinieri neuvedomili, že nám ruka už nerastie.

Čakajú zmeny aj staršie modely z rokov 2018 a 2019?

Ak si myslíte, že aktualizácia fotoaparátu zasiahne aj staršie modely, bohužiaľ sa tak nestane. Apple zachová rovnaké funkcie fotoaparátu pri zariadeniach iPhone 11 Pro a Pro Max. To isté platí aj pre iPhone XS a XS Max.

Otázkou však je, či sa zmena týka len modelu iPhone 12 Pro Max, alebo si užijeme lepšie fotografie aj pri iPhone 12.  Takéto niečo sa však dozvieme až postupom času.

Iphone 12 Apple
Zdroj: smartmania.cz

Bude okrem zaostrovania vylepšené aj približovanie?

Okrem najnovšej technológie stabilizácie obrazu by sa vraj mal Apple sústrediť aj na približovanie. Takáto funkcia by mala mať podobné vlastnosti ako pri najnovších zariadeniach Samsung Galaxy S20 alebo Huawei P30.

Vyššie spomínané modely z konkurencie fungujú na periskope s 10-násobným optickým zoomom. Periskopický objektív ponúka smartfónom extra výkon optického priblíženia tak, že objektív je v tele foto-modulu uložený po jeho dĺžke. Tým sa pri vytváraní fotiek alebo videí vytvorí dlhšia ohnisková vzdialenosť, bez potreby zväčšenia hrúbky zariadenia.

To by potencionálne poskytlo novým iPhonom podstatne viac zoomu, než je jeho súčasný limit 2x. Konkurencia maximalizuje aj na 3x-optický, ako môžeme vidieť pri vlajkových modeloch mnohých výrobcov. Je však otázne, ako ďaleko Apple zájde.

Čaká nás v najnovšom iPhone 12 až 48 Mpx fotoaparát, alebo sa zmeny týkajú iných funkcií? O vaše názory a predpovede sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.