Nadchádzajúca vlajková loď iPhone 12 Pro Max si pre nás pripravuje nový dizajn. Ak sa na najnovšie nákresy zahladíme lepšie, vidíme, že Apple bude tentokrát vychádzať z podobných prvkov, ako aj pri iPadoch Pro.

iPhone 12 dizajn

Okrem štvorcového plochého povrchu, ktorý sa očakával, nás zmeny neminú ani v niektorých špecifikáciách. Schémy naznačujú, že smartfón bude o niečo tenší v porovnaní s iPhone 11 Pro Max – hrúbka sa zníži z 8,1 mm na 7,4 mm.

Informácie unikli pravdepodobne z továrne Foxconn a pochádzajú z tohto januára. iPhone 12 je stále v štádiu neskorého testovania a na výsledný prototyp si musíme ešte počkať. Niektoré podrobnosti o Apple smartfóne novej generácie sa môžu stále zmeniť, ale to sa dozvieme až v čase, kedy technologický gigant dokončí výrobu.

Na čo sa máme pripraviť?

iPhone 12 bude disponovať 6,7 palcovým OLED displejom. Zmenšia sa aj rámy zariadenia, a to približne o 40 %. Na všetkých štyroch stranách sa veľkosť zníži z 2,5 mm na 1,5 mm. Týmto krokom sa zmení pomer obrazovky k telu, čo by malo na zákazníka pôsobiť moderným dojmom.

Apple analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že sa v roku 2020 dočkáme telefónu s hranatejším dizajnom a plochými stranami z nerezovej ocele, čo pripomína model iPhone 4. Kolujú informácie, že iPhone 12 by mal vyzerať ako kombinácia tejto staršej generácie a nových iPadov Pro.

Zmení sa aj rozloženie fotoaparátov, aby mohol výrobca zakomponovať aj štvrtý snímač – skener LiDAR, o ktorom si môžete prečítať tu. Zvláštnosťou bude aj presunutie SIM karty na druhú stranu alebo nový otvor kvôli 5G technológii.

apple iphone 12 fotoaparat dizajn
Zdroj: pocketnow.com

Supervýkonný smartfón, ktorý nik neprekoná

Technické špecifikácie naznačujú, že budúca vlajková loď bude výkonnejšia ako drahé notebooky. Nový iPhone by údajne mal mať 6 GB ešte rýchlejšej RAM pamäte. Tá bude sekundovať novému procesoru Apple A14, ktorý bude založený na 5 nm architektúre.

Znamená to, že kalifornskému technologickému gigantovi sa opäť podarilo zmenšiť veľkosť tranzistorov, takže sa ich do procesoru zmestí viac. Počet tranzistorov nereprezentuje výkon stopercentne presne, ale vždy platí, že čím viac, tým lepšie.

Predaj by sa mal spustiť už na jeseň 2020 a k dispozícii bude hneď niekoľko variantov. O nich sme sa však zatiaľ veľa nedozvedeli, ale všetko by sa malo zmeniť už postupom času.

Čo hovoríte na nový dizajn pri vlajkovom modeli iPhone 12? Sú nákresy pravdivé alebo nás čaká niečo úplne iné? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: 9to5mac.com, youtube.com, 9to5mac.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.