TOP 10: iPhone je lepší ako Android

Odveká bitka medzi dvoma najväčšími skupinami mobilných telefónov. Niekto vraví, že iPhone je lepší ako Android a akékoľvek smartfóny, ktoré na ňom bežia, iní zasa tvrdia opak. Obe strany však majú svoje výhody aj nevýhody. Dnes sa preto na vec pozrieme z pohľadu Apple, no nabudúce to vezmeme naopak. Bez akéhokoľvek ďalšieho zdržovania, toto je 10 dôvodov, prečo sú iPhony jednoducho lepšie.

iPhone je lepší ako Android
Zdroj: wired.com

Prepracovaný hardvér

Apple si odjakživa potrpel na hardvér, pričom iPhone nie je výnimkou – práve naopak, je toho najlepším príkladom. Strojová presnosť, ktorú spoločnosť dodržiava pri každom jednom kuse, je bezkonkurenčná.

Prepracovaný softvér

iOS je vyvážený softvér, pôvodne založený na architektúre macOS, ktorého vývoj riadi Apple. Môžete si byť istí, že každá animácia je dokonalo hladká, gestá sú premyslené a celkové ovládanie je viac než intuitívne.

iPhone je lepší ako Android
Zdroj: theverge.com

Spolupráca hardvéru a softvéru

V spolupráci softvéru a hardvéru, ktoré vznikajú pod jednou strechou, je zaručená bezchybná spolupráca týchto dvoch dôležitých aspektov každého zariadenia. iOS je špeciálne optimalizovaný iba na hŕstku zariadení, preto vývojári dokážu z hardvéru dostať aj tu poslednú kvapku výkonua to aj keď je Android telefón papierovo výkonnejší.

Uprednostnený vývoj aplikácií

Z pohľadu vývojárov je omnoho jednoduchšie pracovať na verziách pre iPhony, a to z dvoch dôvodov. Softvérová optimalizácia je jednoduchšia, pretože jedným z cieľov iOS je čo najviac zjednodušiť a sprístupniť vývoj aplikácií. No a z hardvérového hľadiska, iPhonov je len hŕstka. Aplikáciu teda nie je zapotreby optimalizovať na stovky či tisíce rôznych druhov procesorov, grafických čipov či rozlíšení displejov.

čo je to blockchain
Zdroj: hackernoon.com

Apple Pay

Apple Pay, ktorý v USA funguje už niekoľko rokov, na Slovensko dorazil len nedávno. Slovenskí Androiďáci však už dlho používajú Google Pay. V čom je teda Apple Pay lepší? Jedno slovo: bezpečnosť.

Jednoduchosť používania

Ako s veľa vecami, aj táto je o perspektíve. Jednoduchosť používania sa dá považovať aj za negatívum, pretože to znamená absenciu komplexnejších funkcií. Tieto funkcie však aj tak využíva len úzke percento používateľov, preto sú pre mnohých na Androide zbytočné.

iPhone je lepší ako Android
Zdroj: 9to5mac.com

Žiaden zbytočný bloatware

Vy vybalení Android telefónu z krabice každému vybijú oči predinštalované aplikácie, ktoré im vnucuje mobilný operátor. Samozrejme, dajú sa vypnúť, no ide o ďalší zbytočný krok, s ktorým sa používatelia iPhonov nemusia zaoberať.

Spolupráca s Mac počítačom

Symbióza používania iPhone telefónu a Mac počítača je neopísateľná. Aj keď sa Google začína chytať a uvažovať nad novými spôsobmi, ako veci riešiť cloudovo tak, aby ste ich mali k dispozícii na viacerých zariadeniach súčasne, Apple je o úroveň vyššie. Funkcie ako Continuity či AirDrop neopísateľne zjednodušujú život.

macbook klavesnica apple
Zdroj: wired.com

Aktualizácie softvéru

Jednoduchá štatistika hovorí za všetko: necelý polrok po vydaní iOS 12 už 83% zariadení (mladších ako 4 roky) bežalo na najnovšej verzii softvéru. Pri Androide, s výnimkou Pixelu, sa aj s rok starou vlajkovou loďou na aktualizáciu načakáte dlhé a dlhé mesiace.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Životnosť

Ak za telefón zaplatíte stovky eur, možno aj cez tisíc, určite vám záleží na tom, ako dlho vám vydrží. A jedno je jasné. Napríklad taký 3-ročný iPhone zaručene beží lepšie a hladšie ako 3-ročný Android smartfón. A navyše, iPhone si kvôli tomuto faktu drží hodnotu omnoho lepšie, preto ho aj po niekoľkých rokoch predáte drahšie ako rovnako starý Android.

iPhone je lepší ako Android
Zdroj: pexels.com

Toto bolo nami vybraných 10 dôvodov, prečo je iPhone lepší ako Android. V budúcom článku sa na tento odveký boj pozrieme z druhej strany. Dovtedy nám nezabudnite napísať, či s niektorými bodmi nesúhlasíte a aký máte na vec názor vy.

Zdroj: tomsguide.com, inc.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.