Niektorí ľudia už majú svoj 2020 iPhone SE doma. Už si užívajú jeden z najhorúcejších dostupných kúskov vo svete smartfónov. Novinka od Apple je totiž v pomere cena/výkon najlepší iPhone vôbec.

Čo znamená, že nový 2020 iPhone je SE?

SE je skratka pre Special Edition. Jednoducho, Apple si už do vyskúšaného mobilu iPhone pridá nové komponenty. V roku 2016 takto vznikol originálny iPhone SE, ktorý bol vykonštruovaný z mobilu iPhone 5 S.

Tak isto vznikol aj tohtoročný model, podľa vzhľadu a konštrukcie vychádza z iPhone 8 a komponenty sú doplnené z iPhone 11.

Ak doteraz používate Android a premýšľali ste o tom, že by ste si raz kúpili iPhone, ale odradzovala vás cena, tak tento mobil je pre vás možno to, na čo ste čakali. Cena pomeru k výkonu tohto mobilu vám naozaj stojí za vyskúšanie.

Informácie

2020 iPhone SE sa spočiatku tvári len ako nový iPhone 8, pravda je však taká, že toho ponúka omnoho viac. Po modeloch predstavených v septembri roku 2019 tento model „zdedil“ mimoriadne výkonný čip A13 Bionic a 3 GB RAM.

Ďalej ponúka vylepšený fotoaparát oproti iPhone 8. Vďaka Smart HDR používa zaostrenie tváre pomocou AI. Napríklad keď vidí vašu tvár a okolie, automaticky zaostrí na vás. Okrem toho sa chváli napríklad aj bezdrôtovým nabíjaním a rýchlodobínajím.

Napriek možným domnienkam, ktoré doteraz mnohí mali, však iPhone SE nevymenil batériu. Používa ten istý akumulátor ako iPhone 8 s kapacitou 1821 mAh.

novy apple iphone se
Zdroj: Apple, theverge.com

Dostupnosť

Je dostupný v troch farebných variantoch – bielej, čiernej a červenej. Novinkou sú čierne rámčeky na displeji aj pri bielej farbe.

Pri úložisku si môžete vyberať s možností 64 GB, 128 GB a 256 GB. Ceny sa podľa veľkosti úložiska líšia.

 

Cena

Rok 2020 by mal byť pre Apple skvelý. Predpovede hovoria, že vynovený iPhone SE sa bude predávať skvelo, za čo môže aj prívetivá cena. Zákazníci v USA si smartfón zakúpia už od 399 dolárov (64 GB), no dostupné budú aj varianty za 449 dolárov (128 GB) a 549 dolárov (256 GB).

Cena 399 dolárov za takýto výber komponentov je podľa mňa z hľadiska Apple viac než férová. Ak si ju porovnáme s cenami iných iPhonov či dokonca konkurenciou, tak je podľa mňa veľmi dobrá. Síce teraz nehľadám nový mobil, ale keby áno, určite by som seriózne premýšľal nad týmto iPhonomaj keď som fanúšikom Androidu. A práve v tom, zdá sa, je krása najnovšieho prírastku do rodiny Apple smartfónov.

Zdroj: youtube.com, ifixit.com, techradar.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.