Je koronavírus umelý výtvor človeka?

Hoax či dobre zakryté klamstvo? Svetom sa okrem samotnej nákazy šíria aj tvrdenia, že koronavírus je umelý výtvor človeka. Motív tých, ktorí ho mali vytvoriť, mal byť podľa konšpirácií rozvrat spoločnosti, benefitovanie z ekonomickej krízy a tak pod.

O túto skutočnosť sa nezaujímajú povrchovo len internetoví bojovníci vo facebookových komentároch, ale aj vládne organizácie a hlavy štátov. A tie túto možnosť neberú na ľahkú váhu.

Na čele je USA. Tamojšia vláda poverila bezpečnostné zložky, aby skúmali možný umelý pôvod nákazy COVID-19, pričom americký Úrad riaditeľa národnej spravodajskej služby vydal dňa 30. apríla oficiálne prehlásenie. V ňom stojí nasledujúce:

“Spravodajské spoločenstvo [bezpečnostné úrady USA] sa zhoduje s všeobecným vedeckým tvrdením, že vírus COVID-19 nebol vytvorený človekom ani nijak geneticky modifikovaný.”

Americkí špióni však prisľúbili, že pôvod koronavírusu budú aj naďalej podrobne študovať, aby “rozhodli, či nákaza vypukla kvôli kontaktu s infikovanými zvieratami, alebo bola výsledkom nehody v laboratóriu vo Wu-chane.”

Zdroj: dni.gov, wired.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.