Jeff Bezos si kúpil dom za 165 miliónov dolárov

Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, si kúpil najdrahšiu nehnuteľnosť v Los Angeles – za dom zaplatil menej ako percento svojho celého majetku. Prevzal ho od Davida Geffena, ďalšieho miliardára. Cenovka nehnuteľnosti sa vyšplhala na 165 miliónov dolárov. To je asi 0,8 % ohromného 131,9-miliardového majetku najbohatšieho muža na svete.

Dom menom “The Warner Estate” bol nadizajnovaný v 30. rokoch 20. storočia. Stavba prebiehala vyše dekádu a teraz sú súčasťou nehnuteľnosti samostatné domy pre hostí, terasy, tenisový kurt a dokonca aj golfové ihrisko.

The warner estate
Zdroj: twitter.com

Je nepredstaviteľné, ako veľmi bohatý je Jeff Bezos. Len na úrokoch z investícií zarába toľko, koľko my nezarobíme za celý život. Je tiež dobré spomenúť, že Amazon v roku 2018 nezdanil ani dolár zo svojho 11-miliardového zisku. Tento rok bude firma platiť 162 miliónov v daniach z 13,3-miliardového zisku, čo je asi 1,2 %.

Zdroj: theverge.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.