Jeffovi Bezosovi hackli iPhone

Forenzná analýza odhalila, že Jeffovi Bezosovi hackli iPhone X, v ktorom sa nachádzali jeho fotografie a správy, oznamuje zahraničný portál 9to5Mac. Útočníci potom údajne vydierali najbohatšieho muža na svete, zakladateľa Amazonu.

Oficiálna správa od New York Times hovorí, že Jeff Bezos ešte 1. mája 2018 dostal na WhatsApp správu z účtu, ktorý patril korunnému princovi Saudskej Arábie. Šlo o .mp4 súbor o veľkosti 4,4 MB, ktorý obsahoval kód so škodlivým vírusom. Nežiadaný softvér mal bežať na pozadí bez toho, aby si to Bezos všimol. Popri tom hackerom poskytol kompletný prístup do jeho osobného mobilu, vrátane fotografií a súkromných správ.

Organizácia Spojených národov bude útok prešetrovať. Podozrieva sa, že prsty v ňom má vláda Saudskej Arábie.

“Údajne hacknutie mobilného telefónu p. Bezosa, a iných, si vyžaduje okamžité prešetrenie Spojenými štátmi a ďalšími relevantnými autoritami, vrátane vyšetrovania pokračujúceho, niekoľkoročného, priameho a osobného zapojenia korunného princa v snahách zamerať sa na vnímaných oponentov.”

Zdroj: 9to5mac.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.