Kedy sa dostavajú Mlynské nivy v hlavnom meste Slovenska? Ako uvádza portál WebNoviny, obyvatelia Bratislavy budú musieť dopravné obmedzenia strpieť dlhšie ako sme čakali. Šťastní nebudú vodiči ani tí, ktorí jazdia na MHD. Prečo sa teda dátum posunul a kedy bude projekt dokončený?

mlynske nivy bratislava
Zdroj: cas.sk

Kedy sa dostavajú Mlynské nivy v Bratislave?

Tlačový odbor Magistrátu prezradil, že spustenie premávky cez Mlynské nivy bude najneskôr po letných prázdninách 2020. Viac ako rok by sme teda už čakať nemali.

Pôvodný plán mesta bol bulvár dokončiť a prepravu MHD po zrekonštruovanej ulici spustiť už počas tohtoročnej jesene. Prečo sa teda nakoniec v najbližších mesiacoch spustenia premávky nedočkáme?

Nuž, pôvodný plán, ktorý občanom sľuboval ambiciózny čas dokončenia, mal malú chybu. Mestská hromadná doprava DPB mala totižto premávať po stále nedokončenej ulici. Ako však uviedol Magistrát, od tohto nápadu nakoniec upustili a radšej sa zamerali na kompletné a komplexné dokončenie dôležitej cesty centra mesta. “…táto štvrť a táto dopravná tepna budú určovať tvár nášho mesta na ďalšie desiatky rokov,” dodali.

mlynské nivy slovensko
Zdroj: sme.sk

Za výrazným oneskorením spustenia premávky po ulici o takmer rok podľa všetkého stoja aj viaceré zmeny, resp. vylepšenia projektu. Konečným cieľom je zlepšiť podmienky pre obyvateľov, cyklistov, chodcov a cestujúcu verejnosť – inak povedané, pre všetkých.

Jednou zo zmien je napríklad spojenie cyklotrás. Zatiaľ čo pôvodne mali ísť pozdĺž cesty v oboch smeroch, teraz budú spojené a bezpečné oddelené od cesty na severnej strane ulice. Taktiež sa majú rozšíriť chodníky zo 4,2 m na 5,5 m, zmeniť počty pruhov a zvýšiť množstvo zelene na bulvári.

Keď sa budúci rok spustí premávka po ulici, krátko nato budú dokončené aj autobusová stanica, v nej umiestnené nákupné centrum a ďalšie administratívne či obytné budovy, ktoré sú súčasne vo výstavbe.

Tešíte sa moment, kedy sa dostavajú Mlynské nivy a budú opäť prejazdné? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: webnoviny.sk

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.