Kedy vyjde nový Android 11 s označením “R”?

Screenshot zo smartfónu Google Pixel 4 nám napovedá, kedy vyjde nový Android 11 aka “R“. V teste výkonu pre mobily a tablety Geekbench 5 sú vypísané všetky parametre hardvéru aj softvéru daného zariadenia. V kolónke “operačný systém” je napísané, že daný Pixel 4 má nainštalovaný Android R.

Po vydaní OS Android 10 (Q) spoločnosť Google povedala, že končia s menami nových verzií podľa abecedy a názvov sladkostí. Ak teda screenshot z portálu PhoneArena nie je falošný, čo je stále možné, ide o skorú verziu budúceho Androidu 11.

android 11
Zdroj: phonearena.com

Aktuálny Android 10 bol oficiálne oznámený v marci 2019. Odvtedy vyšlo šesť beta verzií, až bola sprístupnená finálna verzia softvéru v septembri 2019. Ak bude nový Android nasledovať rovnaký kalendár, verzia s označením 11 by mohla byť predstavená do dvoch mesiacov. Krátko nato by sme mohli zahliadnuť skoré bety operačného systému na zariadeniach Google Pixel.

Zdroj: phonearena.com, gizmochina.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.