Epidémia zvaná koronavírus pokračuje a spôsobuje čoraz väčšie komplikácie a škody. Po zrušení Konferencie F8 od spoločnosti Facebook, veľtrhu Mobile World Congress 2020 v Barcelone, Game Developer Conference v San Franciscu a mnohých ďalších prichádza rad na ďalšiu významnú konferenciu. Google na svojej stránke oznámil, že konferencia Google I/O 2020 bude zrušená.

Táto konferencia sa mala konať od 12. do 14. mája v kalifornskom Mountain View a hlavným programom mal byť Android 11. Na tohtoročnom I/O sa očakávalo aj predstavenie modelového radu strednej triedy Pixel 4a.

Nie je možné hovoriť, že obavy výrobcov pred rozšírenou nákazou sú neoprávnené. Koronavírus je totiž rozšírený už vo viac ako 50 krajinách po celom svete, pričom málo cez 90 000 ľudí sa nakazilo a približne 3 110 z nich nanešťastie chorobe aj podľahlo. Na druhej strane je dobrou správou aj to, že vyše 50 000 ľudí sa z choroby vyliečilo.

Google-IO
Zdroj: mspoweruser.com

Odporúčania od WHO

Hovorca spoločnosti uviedol, že kvôli viacerým odporúčaniam zo strany WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) sa technologický gigant rozhodol kvôli koronavírusu fyzické stretnutie vývojárov a celé bloky prednášok kompletne zrušiť. Gigant sa rozhodol rešpektovať upozornenie Svetovej zdravotníckej organizácie, ako aj Úradu na kontrolu zdravia v USA. Google nie je jedinou americkou firmou, ktorá má z koronavírusu obavy. Facebook tiež oznámil, že jeho konferencia F8 bude zrušená.

„Kvôli obavám týkajúcim sa koronavírusu (COVID-19) a na základe odporúčaní úradov CDC, WHO a ďalších, sme sa rozhodli, že fyzickú konferenciu Google I/O zrušíme,“
oznámil hovorca Google.

Google novinky predstaví aj tak

Spoločnosť začala informovať ľudí, ktorí sa mali konferencie zúčastniť. Google uviedol, že bude peniaze za lístky vracať postupne, najneskôr do 13. marca 2020. Tí, ktorí boli prihlásení na konferenciu Google I/O 2020, sa jej budú môcť zúčastniť budúci rok bez toho, aby sa museli zúčastniť lotérie. Lotéria je jeden zo spôsobov, akým sa spoločnosť vysporiada s ohromným záujmom o účasť na tomto podujatí.

Technologický gigant však novinky predstaví aj napriek nepriaznivej situácii. Predstavenie sa uskutoční prostredníctvom živého vysielania bez prítomnosti novinárov a ďalších ľudí. Dočkať by sme sa mali nových produktov a vylepšených služieb. Najočakávanejší je Android 11, vylepšený Google Assistant a ďalšie.

Zdroj: 9to5google, events.google.com, theverge.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.