Koronavírus je celosvetovou hrozbou

Koronavírus je po novom celosvetovou hrozbou. Rozhodlo o tom núdzové zasadnutie rady Svetovej zdravotníckej organizácie. 2019-nCoV je prehlásený za “Public Health Emergency of International Concern“, teda Verejnú zdravotnícku núdzu medzinárodného záujmu. Formálne označenie hrozby bolo od roku 2009 vydané po šiesty raz.

V minulosti boli organizáciou WHO označené za globálne hrozby epidémie prasacej chrípky (2009), obrny (2014), eboly (2014), ziky (2016), eboly v Kivu (2018 – 2020).

Vydanie prehlásenia v minulosti pomohlo s tým, ako veľa prostriedkov rôzne krajiny sveta venovali na boj s hrozbami. Stav globálnej núdze taktiež pomáha zákonodarcom pripraviť a spustiť veľkoplošné a nákladné opatrenia.

Ako uvádza oficiálna správa situácie od WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) z 30. januára, celosvetovo bolo potvrdených už 7818 prípadov infekcie v 18 krajinách mimo Číny. V krajine, kde sa smrteľný vírus začal šíriť, zomrelo už minimálne 170 ľudí, pričom 1370 sa nachádzajú vo vážnom stave.

Zdroj: who.int

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.