Výdrž batérie je jednoznačne jedným z najdôležitejších faktorov novodobých smartfónov, medzi ktoré zaraďujeme aj iPhone. Spoločnosť Apple si na svojich kúskoch dalo vždy záležať a ich batérie sa môžu pýšiť dlhou výdržou. Vďačiť za to môžu efektívnym procesorom a optimalizovanému softvéru.

Ale viete, ktorý z nich má najlepšiu výdrž? V dnešnom článku nájdete zoznam všetkých iPhonov, ako aj všetky špecifikácie ohľadom ich batérie. A kto vie, v budúcnosti vám to môže pomôcť pri výbere a kúpe jabĺčka.

Apple výdrž batérie
Zdroj: apple.com

Ktorý iPhone má najlepšiu výdrž batérie?

Posledným modelom do partie je ohlásený iPhone SE 2020, pri ktorom sa očakávalo zlepšenie. Je tomu skutočne tak, alebo sa v tomto smere tvorcovia nijak nečinili? To si budete môcť porovnať so zvyškom zostavy, ktorých výkon vás prekvapí.

Apple pri najnovších iPhonoch vylepšil výdrž batérie, a to prostredníctvom kombinácie softvérových optimalizácií a vložením batérií so stále väčšou kapacitou. Vo vyššie priloženom obrázku vidíte test výdrže pri prehrávaní videí. Ale ako smartfóny uspeli v testovaní výdrže pri počúvaní hudby (audio) alebo streamovaní videa cez internet?

iPhone výdrž batérie test
Zdroj: 9to5mac.com

iPhone SE 2020 má jeden z najslabších výkonov

Kráľom životnosti batérie vo svete Apple má jednoznačne iPhone 11 Pro Max, čo sa dalo očakávať. Sklamaním môže byť iPhone SE novej generácie, ktorého výdrž je rovnaká ako pri pôvodnom modeli iPhone 8, z ktorého lacná novinka vychádza.

Výdrž batérie je výsledkom kombinácie batérie, účinnosti čipov a konfigurácie operačného systému. Ako dlho váš smartfón ostane nabitý závisí aj od používania funkcií ako GPS, mobilné dáta. Najväčším “žrútom” energie potom je, samozrejme, hranie náročných hier.

iPhone výdrž batérie
Zdroj: theverge.com

Ako je na tom rýchle nabíjanie nových iPhonov?

Ďalším dôležitým faktorom okrem výdrže je to, ako rýchlo dokážeme nášmu zariadeniu doplniť potrebnú šťavu. Od modelu iPhone 8 môžeme používať aj rýchle nabíjanie, pri ktorom využívame Apple nabíjačku s výkonom 18W. iPhone 8, iPhone X, iPhone 11 a nový SE 2020 dokážeme z 0 % na 50 % nabiť rýchlym nabíjaním do 30 minút.

Ak by sme však chceli takúto rýchlosť, nabíjačku si budete musieť zakúpiť zvlášť. Iba iPhone 11 Pro sa dodáva s takouto nabíjačkou. Všetky ostatné modely sa dodávajú s pomalšou 5W verziou.

Čo hovoríte na výdrž batérie u všetkých doterajších smartfónoch iPhone? Ste sklamaní z výkonu nového SE 2020? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: 9to5mac.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.